Holky se v srpnu učí IT na letní škole v Praze i Brně

26. 7. 2016

Czechitas nabízí posledních pár míst na intenzivní kurz IT pro středoškolačky.

Czechitas ve spolupráci se společností Microsoft a Českým vysokým učením technickým (ČVUT) pořádají Letní školu IT v Praze – příměstský tábor pro středoškolačky. Součástí programu jsou teoretické přednášky a workshopy, kde si dívky samy vyzkouší programování a grafickou tvorbu, interaktivní hry, exkurze v rámci ČVUT a Microsoftu a motivační vstupy úspěšných žen v IT. V podobném duchu se letní škola Czechitas uskuteční také v Brně.

„Letní škola IT je určena všem dívkám, které mají chuť proniknout do tajů informačních technologií. Holky se na tomto netradičním táboře naučí programovat, hrát si s grafikou a dokonce i tvořit vlastní webové stránky či aplikace. Budou moci nakouknout do zákulisí velkých IT společností i do univerzitních laboratoří. To vše v přátelském a otázkám otevřeném prostředí,“ říká Zuzana Plachá, marketingová specialistka Czechitas.

Letní škola IT se koná v Praze v prostorách ČVUT od 22. do 26. srpna 2016 nebo na Fakultě informatiky Masarykovy university v Brně, a to v termínu od 8. do 12. srpna 2016. Je určena především pro úplné IT začátečnice. „Zbývá posledních pár volných míst, tak neváhejte a přihlaste dceru nebo ségru, ať zjistí, o co v IT jde,“ dodává Zuzana Plachá.

Více informací na webu letní školy zde.