IKEA Group hlásí významný pokrok na cestě k trvalé udržitelnosti

15. 12. 2015

V návaznosti na konferenci o klimatických změnách COP21 vydala IKEA Group Zprávu o trvale udržitelném rozvoji za rok 2015.

Ze zprávy vyplývá, že společnost IKEA učinila velký pokrok v plnění své strategie People & Planet Positive a zavázala se bojovat se změnami klimatu. Pokrok v oblasti trvale udržitelného rozvoje oznámila IKEA Group spolu se zprávou o svých hospodářských výsledcích ve finančním roce 2015. Celkové tržby vzrostly na 31,9 miliardy eur, což znamená ve srovnání s předešlým rokem nárůst o 11,2 %.

Hlavní úspěchy v oblasti trvalé udržitelnosti za finanční rok 2015:

  • IKEA Group a IKEA Foundation vyčlenily celkem 1 miliardu eur na boj s klimatickými změnami. Z toho 600 milionů eur vyhradila IKEA Group na investice do obnovitelné energie jako přídavek k 1,5 miliardy eur, které už investovala do větrné a solární energie od roku 2009. IKEA Foundation věnovala 400 milionů eur do roku 2020 na podporu komunit nejvíce postižených klimatickými změnami.
  • IKEA Group vyprodukovala obnovitelnou energii, která odpovídá 53 % její celkové spotřeby energie. Cílem je dosáhnout 100 % do roku 2020.
  • Celý sortiment osvětlení IKEA je nyní na principu LED, nebo je kompatibilní se žárovkami LED. Ve finančním roce 2015 IKEA Group prodala vice než 90 milionů žárovek a lamp LED a umožnila tak milionům domácností snížit výdaje za spotřebu energie.
  • Veškerá bavlna a polovina množství dřeva, využívaného ve výrobcích IKEA, pochází z udržitelnějších zdrojů.
  • Spolu s dodavateli se IKEA Group podařilo výrazně zkrátit pracovní dobu a zároveň zachovat mzdy lidí, kteří pracují pro dodavatele v Číně.
  • Do sortimentu potravin IKEA zařadila zeleninové kuličky – zdravou, nízkouhlíkovou alternativu známých masových kuliček.

Peter Agnefjäll, prezident a CEO IKEA Group dodává: „Naší vizí je vytvářet lepší každodenní život pro co nejvíce lidí. Chceme pozitivně působit na lidi i na naši planetu. Proto chceme být zcela trvale udržitelní a transformovat naše podnikání. A proto se angažujeme v důležitých oblastech, jako je boj se změnami klimatu.“

„V IKEA se pouštíme naplno do boje se změnami klimatu, usilujeme o zachování přírodních zdrojů a bojujeme s nerovnými příležitostmi. Aby tyto naše závazky měly šanci na úspěch, potřebujeme podporu všech jednotlivců ve všech oblastech našeho podnikání. Ještě je toho hodně před námi, ale náš pozitivní vliv už začíná být znát,” dodává Steve Howard, manažer pro trvale udržitelný rozvoj IKEA Group.

Celou Zprávu o trvale udržitelném rozvoji IKEA Group zobrazíte zde.