IKEA otevře zatím nejudržitelnější prodejnu v Greenwichi

21. 1. 2019

Ve čtvrtek 7. února bude v Greenwichi otevřena nová a zatím nejudržitelnější prodejna IKEA ve Velké Británii. Kromě 500 nových pracovních míst budou vytvořeny jesle, restaurace, bistro a trh se švédskými potravinami.

Dále se zde dočkáme zelených ploch, střešní zahrady, flexibilních pracovních prostorů a workshopů, střešního pavilonu a studijní laboratoře, kde se zákazníci budou moct dozvědět, jak prodloužit život produktů, pěstovat potraviny, upcyklovat a dělat své domovy udržitelnými.

„Jsme nadšení, že Greenwich bude domovem pro naši první vlajkovou udržitelnou prodejnu ve Velké Británii.“ říká managerka IKEA Greenwich, Helen Aylett. Chceme inspirovat a umožnit lidem žít v domovech lepšího každodenního života a těšíme se na to, až pozveme zákazníky a místní komunitu, aby si vychutnali jedinečný zážitek ze společnosti IKEA, který naplní jejich potřeby a životní styl.“

 

S cílem na akreditaci BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) bude obchod zahrnovat několik zelených technologií včetně fotovoltaických panelů, sběru dešťové vody a systém využití užitkové vody, aby se spotřeba vody snížila o polovinu. Na stavbu byly také využity obnovitelné zdroje.

Obchod cílí na dosažení stoprocentního využití obnovitelné energie a interiér by měl mít hodně přírodního světla, aby se snížila závislost na umělém osvětlení. „Udržitelnost je v srdci všeho, co v IKEA děláme.“ říká manager udržitelnosti Hege Sæbjørnsen. „Chceme být silou změny tím, že budeme mít trvalý a pozitivní dopad na lidi a planetu.“

„IKEA hraje klíčovou roli při posunu směrem k cirkulární ekonomice a nový obchod Greenwich bude předním příkladem cirkulárního maloobchodu v Londýně, protože se snažíme inspirovat a umožnit lidem žít doma udržitelnější život a podporovat je v tom, aby znovu používali, obnovovali nebo recyklovali své produkty,“ dodává Hege Sæbjørnsen.

Kromě IKEA Greenwich a stávajících londýnských obchodů plné velikosti ve Wembley, Tottenhamu a Croydonu otevřela IKEA v říjnu plánovací studio menšího formátu na Tottenham Court Road a nedávno oznámila, že plánuje otevřít další v Bromley na jaře roku 2019.


Zdroj: Ikea confirms opening date for new Greenwich store – Retail Gazette. Daily Retail News – Retail Gazette [online]. Copyright © Copyright Retail Gazette. All rights reserved. [cit. 21.01.2019]. Dostupné ZDE.