IKEA představuje veganské kuličky

2. 5. 2015

Ty jsou prvním krokem nového směřování společnosti v oblasti potravin a stravování a směrem k širší nabídce zdravějších a udržitelnějších potravin nabízených v obchodních domech IKEA.

Pro IKEA je to přirozený krok, který vychází z firemní vize vytvářet lepší každodenní život pro co nejvíce lidí.

V současné době se lidé stále více zajímají o jídlo, výživu i o sociální aspekty potravin. V souvislosti s jídlem se také čím dál víc hovoří o jeho zodpovědné a udržitelné produkci a roste tak zájem o tuto oblast. IKEA tak svou nabídku rozšíří o další potraviny, které jsou prospěšné pro zdraví i celkovou pohodu, a jsou zároveň vyráběny vysoce zodpovědným způsobem k lidem, planetě a zvířatům. To vše v souladu se svou strategií udržitelnosti „Dobré pro lidi i pro planetu“ (People and Planet Positive).

„I nadále budeme podávat skvělé jídlo, které nabízí chuť Švédska za dostupné ceny, ale ještě více se zaměříme na ty aspekty jídla, které jsou pro lidi skutečně důležité – zdraví a trvalou udržitelnost. Nyní jsme na začátku naší cesty, ve které máme velké ambice. Zahájení prodeje veganských kuliček je prvním krokem,“ říká Michael La Cour, generální ředitel IKEA Food Services AB.

Nový směr IKEA Food znamená rozvoj v těchto oblastech:

  • Zdraví – Budeme poskytovat širší nabídku zdravého jídla, které bude obsahovat zdravé ingredience, a myslet budeme i na zdraví prospěšnou velikost porcí.
  • Trvalá udržitelnost – Budeme se ještě více zaměřovat na výběr ingrediencí a na zodpovědnou produkci potravin včetně zajištění dobrých životních podmínek pro zvířata. Losos a sleď tvoří důležitou součást tradičního švédského jídelníčku. Do konce finančního roku 2015 budou mít všechny mořské plody prodávané v IKEA certifikáty ASC nebo MSC, s výjimkou raků. V současné době jednáme s organizací MSC o certifikaci chovu raků.
  • Zákaznické zkušenosti – Během finančního roku 2016 proběhne modernizace restaurací IKEA tak, aby se v nich zákazníci cítili jako doma. Při tomto vylepšování využijeme naše znalosti z oblasti bytového zařízení a života doma a navážeme i na švédskou tradici.
  • Zaměstnanci IKEA Food – Chceme být místem, kde je radost pracovat! Naši kolegové jsou klíčovou součástí našeho nového směřování, proto se budeme neustále snažit rozvíjet jejich znalosti v oblasti zdraví a trvalé udržitelnosti.

IKEA v rámci řady novinek v oblasti potravin a stravování bude též modernizovat restaurace ve svých obchodních domech, aby zlepšila celkový zákaznický zážitek ze stravování v IKEA a zákazníci tak mohli strávit příjemný čas v prostředí, kde se budou cítit skoro jako doma.