IKEA spustí novou řadu produktů z plně recyklovaných materiálů

21. 7. 2016

IKEA chce udržitelný životní styl zpřístupnit všem společenským vrstvám. Oznamuje novou řadu produktů z ekologických materiálů, které jsou cenově dostupné.

Najít finančně dostupné, udržitelné a dobře vypadající vybavení kuchyně může být velmi náročné. IKEA se to snaží změnit novou kuchyní KUNGSBACKA. Podle designera jsou dvířka skříněk vyrobená z recyklovaných plastových lahví a dřeva, přičemž celá konstrukce je z 99,9 % z recyklovaných materiálů. IKEA doufá, že nový design umožní lidem pohlížet na odpad ne jako na „odpadky“, ale jako na dostupný materiál na výrobu nových, užitečných a krásných věcí. Kuchyňský nábytek KUNGSBACKA bude v prodeji v únoru 2017.

Nová židle ODGER, která se také dostane na trh v roce 2017, je ze 70 % vyrobena z recyklovaných lahví a z 30 % z obnovitelného dřeva. Tento design vznikl ve spolupráci se švédskou designerskou společností Form Us With Love, takže nábytku nechybí typická skandinávská elegance. Tentokrát ale bez použití plastů nešetrných k životnímu prostředí. Nábytek dorazí na trh ve spoustě barevných variantách vyhovujících každému domovu.

Nově také IKEA představuje ekologické vázy, které vznikly při návštěvě jednoho z čínských dodavatelů. Po zjištění, že se poškozené a vadné produkty vyhazují, se společnost rozhodla vyhazované sklo tavit a z tohoto materiálu vyrábět originální vázy. Každá z váz je díky tomuto materiálu naprosto unikátní. „Přestože jsou vázy vyfoukané ve stejné formě, materiál zhotovený z rozličných kusů přebytečného skla dělá každou z nich unikátní,“ řekla designérka Iina Vuorivirta. „Výsledek je tedy o náhodě, pokaždé jiný. Stejně jako my, lidé.“ Tyto vázy budou dostupné v obchodech v únoru 2017.

Zdroj: InHabitat.com, celý článek zde, foto: Kristine Lofgren for Inhabitat and IKEA