IKEA Workshop: Udržitelný rozvoj v praxi

13. 2. 2017

Téma udržitelného rozvoje je nedílnou součástí všech činností společnosti IKEA, patří mezi jejich hlavní priority a je definováno v globální strategii People & Planet Positive.

Téma udržitelného rozvoje je nedílnou součástí všech činností společnosti IKEA, patří mezi jejich hlavní priority a je definováno v globální strategii People & Planet Positive. Globální strategii ale přizpůsobují a implementují na základě potřeb jednotlivých zemí.

Workshop na téma „IKEA a její strategie udržitelného rozvoje“ se konal 17. ledna 2017 ve Studiu Alta a my jsme u něj nemohli chybět.

Cílem setkání bylo představit lokální aktivity z oblasti udržitelného rozvoje v České republice a získat zpětnou vazbu – od institucí a organizací, jež se touto oblastí zabývají.

„IKEA je společnost založená na hodnotách a vychází ze své vize vytvářet lepší každodenní život pro co nejvíce lidí,“ Marek Feltl, generální ředitel IKEA Česká republika, Maďarsko, Slovensko.

Workshopu se zúčastnili nejen zástupci neziskových organizací, konkrétních projektů či platforem, zabývajících se udržitelností, ale také zástupci Úřadu vlády ČR, Ministerstva životního prostředí či Ministerstva průmyslu a obchodu.

Celé shrnutí lednového workshopu najdete zde.