INEX začíná podcastovat!

2. 9. 2021

S DOBRO.CASTem se posluchači podívají do všech možných zákoutí dobrovolnictví a aktivního občanství v globálních souvislostech. Své zkušenosti přiblíží dobrovolníci a dobrovolnice, kteří s INEXem vyjeli ať už do zahraničí nebo se zapojili u nás v Česku. Podcastem provází Ondřej Lechnýř, český herec, moderátor a dabér. Anglickými epizodami pak provede INEXí dlouhodobý dobrovolník Fred Lowther-Harris.

“Nechej se inspirovat, zažij něco jiného a posuň se dál”, je heslem i hlavní myšlenkou DOBRO.CASTu. INEX chce svět dobrovolnictví přiblížit co nejvíce lidem. A podcasty nabízejí skvělou možnost sdílet informace z první ruky tak, aby byla zachována autenticita a ryzost zkušenosti. Protože škála aktivit, které INEX nabízí je opravdu velká, podcast je ideální formou, jak aktivity přiblížit, aniž by člověk musel informace zdlouhavě načítat. Z hlasu jsou pak navíc cítit i emoce a zprostředkují tak lépe skutečné zážitky a zkušenosti!

Jaká témata INEX představí?
Celkem si bude možné poslechnout 10 epizod, které vycházejí pravidelně každé druhé úterý. První epizoda uvedla posluchače do všech následujících. Hovořilo se v ní, jak INEX vznikl, kam se za 30 let své práce posunul a co plánuje do budoucna. Dále se už DOBRO.CAST věnuje jednotlivým aktivitám, do kterých je možné se zapojit. Epizoda o mezinárodních workcampech zprostředkovala očima dobrovolnice Kamily, jak to může na různých workcampech vypadat a co si pod slovem “workcamp” vlastně představit.

O zkušenosti s dobrovolnictvím v zemích globálního Jihu (země Asie, Afriky a Jižní Ameriky) vypráví dobrovolnice Martina, která strávila 6 měsíců v Indonésii výukou angličtiny v místní škole. Další téma navazující na mezinárodní dobrovolnictví je vedení workcampu v Česku.

Na každém workcampu se jeden až dva vedoucí starají o rozdělení práce, motivaci ve skupině a komunikují s organizátorem workcampu. O řízení mezinárodního týmu vypráví Petr, který už několik workcampů vedl.

DOBRO.CAST si je možné poslechnout pravidelně každých 14 dní na všech hlavních streamovacích
platformách. Projekt vznikl za finanční podpory České rozvojové agentury v rámci zahraniční rozvojové spolupráce ČR.


Zdroj: INEX začíná podcastovat! INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z.s. Tisková zpráva, 1. 9. 2021.

Související

První česká kniha, která řeší time management z pohledu žen

Přejít na článek