Nechte se inspirovat inovativními kampaněmi Giving Tuesday z roku 2021

1. 2. 2022

Miliony lidí po celém světě se sešly, aby oslavily štědrost, podělily se o laskavost a podpořily rekordní dárcovství na Giving Tuesday 2021, který se slavil v úterý 30. listopadu. To, co začalo v roce 2012 jako jediný den dárcovství, rozkvetlo v celosvětové, celoroční hnutí za radikální štědrost a pozitivní změnu.

Jednou z mnoha věcí, které na Giving Tuesday milujeme, je vidět všechny kreativní nápady, o kterých lidé sní, aby je inspirovaly k dárcovství všeho druhu, ať už jde o darování peněz, času, zboží nebo prostě tolik potřebné pozitivní energie. Zde jsou příklady zábavných a inspirativních akcí, které jsme zaznamenali v rámci Giving Tuesday 30. listopadu 2021.

V Mnichově se uskutečnila událost na venkovním trhu, v rámci níž byl pop-up stánek, který zval návštěvníky, aby roztočili kolo štěstí. Každý, kdo roztočil kolo, získal malou cenu za projev laskavosti.

V New Yorku se spojili #BrooklynGives a lokální zmrzlinárna The Social, aby uspořádali soutěž zmrzlinových chutí na počest Giving Tuesday. Vítězná příchuť se jmenuje Spread Love, vanilková zmrzlina s čokoládovým cheesecakem a duhovým zdobením, která představuje chutě a rozmanitost Brooklynu. Prodej zmrzliny přispívá na neziskové organizace zabývajícím se rasovou spravedlností ve čtvrti.

Na počest Giving Tuesday byly nasvíceny nejrůznější památky, včetně Niagarských vodopádů, CN Tower v Torontu a Národního divadla v České republice.

V Lexingtonu, v americkém státě Michigan, ředitelka Camp Cavell strávila celý den 40 stop nad zemí na stromě jménem Burt. Během dne živě vysílala aktualizace z Burt a zároveň vyzvala 300 lidí, aby přispěli na to, aby tábor mohl zůstat otevřený pro budoucí generace. V Daytonu, v americkém státě Ohio, vytvořil útulek pro zvířata SICSA portréty domácích mazlíčků, které vyměňoval za dary pro útulek.

Studenti v Malajsii pokračovali v tradici soutěže Spicy Noodle Challenge s cílem získat finanční prostředky pro mládež v Malajsii a nyní ve Wisconsinu probíhá výzva Stinky Fish Challenge, kterou pořádá Rock Creek Cancer Coalition.

Giving Tuesday také inspiroval hudbu po celém světě: rumba ve Španělsku, rapová edice ústřední melodie Dia de Doar Brazil, taneční bop dětí z Ghany nebo také dětský sbor v Libérii zazpíval Tichou noc na počest Giving Tuesday.

SeaLegacy, kolektiv fotografů, vypravěčů a filmařů, kteří pracují na vytvoření zdravých a bohatých oceánů, vyzval lidi, aby přispěli a získali šanci připojit se k nim na velkolepou námořní výpravu v roce 2022.

Gay Island Guide na Havaji uspořádat Giving With Pride, aby pomohl lidem v komunitě, kteří se potýkají s následky pandemie, bojují s osamělostí nebo jen potřebují podporu.

Ukázalo se, že existuje tolik způsobů, jak darovat, kolik je lidí, kteří jsou připraveni potěšit druhé. Vidíme, že vzniklo nespočet menších či větších iniciativ: motorkáři zaplnili autobus hračkami, lidé plnili „balíčky štědrosti“ pro studenty v Pákistánu, členové r/bitcoinové komunity na Redditu porovnávali dary kryptoměn na Giving Block, lidé zanechávali děkovné dopisy na zdi nazvané „Laskavost pro pečovatele“ na Guamu. A mnoho dalších. Každý rok si Giving Tuesday najde cestu do srdcí lidí na celém světě, kteří přinášejí své velkorysé a kreativní já k šíření štědrosti a pozitivity ve svých komunitách i mimo ně. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, co si vymyslíte příští Giving Tuesday!


Zdroj textu a obrázků: Innovative giving tuesday Campaigns From 2021. Giving Tuesday [online, 25. 1. 2022]. Dostupné zde.

Související

Magenta Experience Center v barvách štědrého úterý. Jak probíhal Giving Tuesday Summit 2021?

Přejít na článek

Štědré dny ČEPS: získejte grant 150 000 Kč i dary od zaměstnanců

Přejít na článek