Inspirujte se výběrem knih na téma Život ve vodě

28. 2. 2020

Zajímá vás, proč se po dni stráveném na pláži cítíte naprosto klidně, nebo proč pár délek v bazénu může obnovit vaši mysl? Projděte si inspirující knihy s fotografiemi nádherných oceánů, pláží a korálových útesů.

Hot to Give Up Plastic: A Guide to Changing the World, One Plastic Bottle at a Time

Will McCallum

Proč se vám bude líbit: Někdy mohou rozhovory o etickém chování a povědomí o naší spotřebě plastů působit velmi esotericky. McCallum, vedoucí oceánů v Greenpeace, shrnuje své vědecké poznatky, má však schopnost psát o snižování spotřeby přátelským a realistickým způsobem. Místo toho, abyste cítili vinu za každý aspekt vašeho životního stylu, je to velmi povzbudivé čtení.

 

Blue Hope: Exploring and Caring for Earth’s Magnificent Ocean

Sylvia A. Earle

Proč se vám bude líbit: Inspirující fotografie nádherných oceánů, pláží a korálových útesů. Jedná se převážně o vizuální knihu – skvělý doplněk jakéhokoli konferenčního stolku – která je kombinovaná krátkými esejemi od dr. Earle, která jako vědkyně v 60. letech čelila sexismu a bitvě se stereotypy.

 

Blue Mind: The Surprising Science That Shows How Being Near, in, on, or Under Water Can Make You Happier, Healthier, More Connected, and Better at What You Do

Wallace J. Nichols

Proč se vám bude líbit: Proč se po dni stráveném na pláži cítíte naprosto klidně, nebo proč pár délek v bazénu může obnovit vaši mysl? Nichols kombinuje osobní příběhy s akademickou neurovědou, kde se podobným otázkám snaží přijít na kloub. Připomíná čtenáři environmentální nouzi, ve které se naše planeta momentálně nachází.


Zdroj: #TOGETHERBAND Book Club: Life Below Water [online]. Copyright © BOTTLETOP 2019 [cit. 01.03.2020]. Dostupné ZDE.