Jak se správně hýčkat u příležitosti Světového dne zdraví?

8. 4. 2021

Asociace společenské odpovědnosti uspořádala 7. 4. 2021 online setkání k tématu zdraví a duševní rovnováhy. To je za současné koronavirové krize více než aktuální. Proto se bleskové prezentace jednotlivých řečníků zaměřili na rady a tipy, jak se v této chaotické době naučit naslouchat vnitřním potřebám a pečovat o své zdraví.

Akci odstartovala ranní lekce jógy a krátká meditace, které se ujala Sylvie Nikolićová, lektorka z Balance Club Brumlovka. Účastníci se naladili na správnou vlnu a mohli se následně společně se socioložkou a psychoterapeutkou Markétou Šetinovou ponořit do tajů partnerských vztahů a moderní lásky. Ta doporučila, že současná doba je ideální pro hledání nových známostí. Stejně tak bychom neměli zapomínat na utužování vztahů současných a vytvářet si speciální okamžiky i v zevšedněných dnech.

Jiří Devát z Nadačního fondu Filantia se věnoval problematice pracovních vztahů a upozornil na případy psychického násilí na pracovišti a důležitost jejich řešení. Dle průzkumu se se šikanou v práci setkalo více než 30 % zaměstnanců. Na téma navázala Zuzana Holá z Nadace Vodafone, která představila aplikaci Bright Sky. Aplikace pomáhá obětem domácího násilí například tajně odesílat důkazy a usnadňuje jim kontaktování organizací, jež pomáhají tyto problémy řešit.

Jak se vypořádat se zahlcením technologiemi a jak nalézt rovnováhu v digitálním světě dále poradila Markéta Homolková z organizace Replug me. Dle ní je důležité nastavit hranice online světu a nebát se telefon na chvíli vypnout. Co třeba dodržovat jednoduché pravidlo od 7 večer do 7 ráno, kdy prostě nebudete brát telefon do ruky?

Psychickému i fyzickému zdraví seniorů se věnoval Marek Háša z organizace Kaleido, jež zajišťuje filmové virtuální cestování pro seniory v domovech. Procházky lesem, relaxace na pláži, všechny tyto virtuální zážitky mají pozitivní dopad na zdraví seniorů a snižování rizika vzniku demence či pocitů jejich osamělosti.

Téma darování krve přiblížil posluchačům Petr Kopeček z iniciativy Daruju krev a upozornil na nedostatek dárců krve v Česku. V souvislosti s tím představil aplikaci Daruju krev, která má za cíl motivovat mladé lidi k pravidelnému darování a usnadnit koordinaci celého procesu dárcovství.

Zdravému aspektu farmaření ve městě se věnovala Simona Tišerová ze společnosti GreenTech, která přináší inovativní řešení pro lokální pěstování zeleniny, mikrobylinek a drobného ovoce. Hlavním projektem společnosti GreenTech jsou hydroponické kontejnery pro pěstování bez vody v jakýchkoliv podmínkách. Jedním z takových míst je HerbaFabrika v pražských Holešovicích. GreenTech také nabízí firmám zásobování lokálně vypěstovanými mikrobylinkami, které lze uchovávat se speciálních HerbaShare regálech. Jeden takový regál byl k vidění i ve virtuálním studiu dnešní akce.

Eva Kotěrová z Balance Club Brumlovka nalákala posluchače na aktivní odpočinek, který je za současné situace pro naše fyzické i duševní zdraví velmi důležitý. S Balance Club Brumlovka si můžete užít řadu online fitness lekcí, včetně speciálního cvičení pro osoby, které prodělali covid.

Dle výzkumu agentury Ipsos to jsou právě pohybové aktivity, ve kterých Češi v době pandemie v mezinárodním srovnání zaostávají. Tyto a další zajímavé výsledky z březnového výzkumu k tématu změny u lidí od začátku pandemie Covid-19 prezentovala na akci Markéta Kneblíková z Ipsos. Podrobnější výsledky výzkumu naleznete zde.

Celý videozáznam online akce je dostupný na Youtube kanále Asociace společenské odpovědnosti.

Související

E-shop Nakup na Dobro mění svět k lepšímu. Jeho zákazníci pomohli k vysazení hektaru lesa

Přejít na článek

GULE pro vás připravili speciální velikonoční nadílku. Ochutnáte?

Přejít na článek

Většina spotřebitelů v EU je ochotná jíst udržitelněji, ale čelí překážkám

Přejít na článek