Jak se vyrovnat s životním traumatem? Poradí Anneke Lucas na dvou přednáškách.

9. 10. 2019

Do České republiky poprvé přijíždí Anneke Lucas - žena, která se jako dítě stala obětí organizovaného sexuálního zneužívání a jejíž životní cesta může být inspirací pro mnohé.

O tom jak se vyrovnat s těžkými událostmi bude mluvit na benefičních akcích s názvem „Neviditelné trauma” v Praze, a to 14. 10. v kině Bio Oko a 15. 10. v kině Aero.

Pohnutý životní příběh Anneke Lucas začal již v jejích šesti letech, kdy byla unesena a stala se sexuální otrokyní v Belgii. Po dlouhých třiceti letech obdivuhodného vypořádávání se s traumatem nyní přináší cestu jak trauma léčit i pro ostatní.

„Téma Anneke Lucas nastiňuje otázku, zda je vůbec možné se s takto težkým traumatem vyrovnat a také to, jestli si události, které v nás zanechávají zásadní stopu, vůbec uvědomujeme. Zároveň upozorňuje na podobná dramata, kterých se pod povrchem civilizovaných států odehrává bezpočet. Proto je o tématu důležité hovořit i v České republice, kde se s nejrůznějšími traumaty část populace bezpochyby také vyrovnává,” vysvětluje Magda Juráňová, ředitelka organizace Sociální klinika, která akci pořádá.

Anneke Lucas je mimo jiné zakladatelkou americké neziskové organizace Liberation Prison Yoga, díky které vězni nacházejí znovu cestu sami k sobě a životní rovnováze prostřednictvím jógy a dalších metod. O svém příběhu, zkušenostech, józe ve věznicích a způsobu léčení více či méně viditelných traumat, který využívá při své práci, teď Anneke poprvé promluví k českému publiku.

Výtěžek ze vstupného jde na podporu Sociální kliniky, která poskytuje psychoterapeutickou pomoc lidem, kteří si tyto služby sami z finančních důvodů nemohou dovolit.

Akce na Facebooku:


Zdroj: Tisková zpráva, Jak se vyrovnat s životním traumatem? Poradí Anneke Lucas na dvou přednáškách, Sociální klinika.