Jak udržitelně vytvářet Dobrá místa pro život?

2. 3. 2018

V rámci členských akcí zaměřených na jednotlivé Cíle udržitelného rozvoje, v pondělí 26. února 2018 uspořádala společnost T-Mobile, člen Národní sítě Global Compact ČR, společně s Národní sítí zdravých měst konferenci s názvem „Dobrá místa pro život“.

Obecenstvo tvořili členové UN Global Compact Česká republika, zástupci menších a středních měst a obcí a odborná veřejnost se zájmem o téma udržitelnosti ve městech. Program konference seznámil zůčastněné s obecným pojemem udržitelnosti i s konkrétními cestami, jak přispět k udržitelnosti v českých obcích.

Po uvítání Markéty Šetinová z UN Global Compact Česká republika zdůraznila roli partnerství v budování udržitelných měst. Přednáškovou část konference poté uvedl Petr Švec z Národní sítě Zdravých měst ČR, který představil obecný koncept udržitelnosti měst a kroky, které lze činit na lokální úrovni bez ohledu na velikost města. Lenka Šolcová z Česko-německé obchodní a průmyslové komory následně prezentovala výsledky průzkumu zaměřeného na vnímání, problémy a priority implementace udržitelných opatření. Matěj Řáda z T-Mobile představil inovativní kroky pro zavádění tzv. chytrých měst, které T-Mobile podniká po celé Evropě. Pavel Bláha a Aleš Doležal z T-Mobile následně poukázali na aktivity, kterými T-Mobile v běžném fungování přispívá k udržitelnosti. V závěru dodali přednáškové části osobní rozměr Jiří Bárta z Nadace Via a Ondřej Lochman, starosta Mnichova Hradiště. Na příběhu Mnichova Hradiště zdůraznili, že „chytrá řešení musí začít u lidí“.

V druhé části konference měli návštěvníci možnost zúčastnit se interaktivních workshopů zaměřených na možnosti, kterými mohou města, obce, firmy, organizace a občané přispět k proměně našeho okolí v lepší místo k životu. Materiály a fotogalerii z konference najdete na tomto odkazu.


Creating Sustainable Cities

On 26th February, our Global Compact members T-Mobile and Národní síť zdravých měst hosted a conference aimed at sustainable cities. . The audience mostly consisted of the Global Compact members, interested public and local government representatives from small and mid-sized towns all across Czechia. The presenters talked about the concept of sustainable cities and the steps that can be adopted on the local level, insights on what are the issues and obstacles when implementing sustainable measures, as well as what should be our main priorities in this area. T-Mobile then offered futuristic concepts of smart cities, based on the actual innovations that T-Mobile is implementing throughout Europe. The second part of the event consisted of several workshops.

You can find event photogallery and materials here.