Jak vybavit děti do školy prakticky, originálně a navíc odpovědně? Pořiďte jim školní potřeby na Nakup na Dobro

29. 8. 2021

Prázdniny utekly jako voda a nespočet rodičů si nyní láme hlavu nad výběrem vhodných školních pomůcek. Jak se správně zorientovat v nepřeberném množství nejrůznějších značek i materiálů? V první řadě zkuste myslet ekologicky a ekonomicky zároveň. Na trhu je totiž celá řada produktů, které vašim potomkům můžou věrně sloužit i několik let. A navíc jsou šetrné k naší planetě. Vhodnou inspiraci najdete na e-shopu Nakup na Dobro, kde ke spoustě udržitelných vychytávek (nejen) do školy, můžete rovnou přikoupit také trochu dobra pro ostatní. A co je tu k mání pro školáky?

Rolování je in!

Rolovací batoh
Elegantní a naprosto originální batoh s rolovacím uzavíráním svým vzhledem zaručeně dostane i odrostlejší školáky. Vyroben je z ekologicky vyčištěného banneru, který dlouho zakrýval budovu Národního muzea. Vnitřek batohu nabízí dostatek prostoru pro vše potřebné. Použitá tkanina ochrání obsah batohu před deštěm. K zakoupení na www.nakupnadobro.cz za 1994 Kč.

Rolovací penál
Prostorný rolovací penál na propisky, pastelky i tužky se zaručeně stane praktickým, ekologickým a hlavně jedinečným společníkem vašich potomků. Vejde se do něj až 25 kusů psacích či kreslících potřeb. Tuhy jsou přitom chráněny praktickou klopou, která zamezí jejich zlomení. Zavírání je řešeno kulatou pruženkou, která se plně přizpůsobí objemu naplněného penálu. K zakoupení na www.nakupnadobro.cz za 390 Kč.

Rolovací eko pytlík (nejen) na tělocvik
Nepromokavý rolovací pytlík je vhodný jak na zabalení věcí na tělocvik, tak i na přepravu svačiny či pití. Je skvělým společníkem pro všechny situace. Skvěle se hodí například i do hor pro ochranu oblečení před deštěm nebo na léto jako obal na mokré plavky. K zakoupení na www.nakupnadobro.cz za 360 Kč.

O přestávce ekologicky

Kapsa na svačinu
Svačinová kapsa s krásnými obrázky lišky představuje skvělou náhradu za plastové sáčky a jednorázové ubrousky. Do této eko kapsy se vejdou dva rohlíky nebo housky. Vnitřní membrána je atestovaná pro styk s potravinami, tedy maximálně bezpečná pro všechno jídlo, které do ní vložíte.K zakoupení na www.nakupnadobro.cz za 180 Kč.

Ekologická lahev na pití
Praktická a odolná lahev značky EQUA s krásným hravým designem se skvěle hodí pro každodenní používání nejen ve škole. Vyrobená je z lehkého plastu pro opakované použití na studené i teplé nápoje. Objem lahve je 600 ml.K zakoupení na www.nakupnadobro.cz za 269 Kč.

„Sešity“ šetrné k lesům

Recyklovatelný skicák
Se skicákem v praktické velikosti A5 a kroužkovou vazbou udělá váš potom velkou parádu nejen ve škole. Desky jsou recyklované ze starých plakátů a recyklovatelného tvrdého papíru. Skicák má 35 listů – jedna strana je vždy potištěná a druhá bílá. K zakoupení na www.nakupnadobro.cz za 199 Kč.

Deník na zážitky
Pokud chcete svého školáka opravdu potěšit, přikupte mu také krásný designový deníček na zážitky, do kterého si bude s chutí zapisovat každodenní příhody, lepit fotografie či malovat. Zápisník vytvořil dobročinný spolek Dobré ve spolupráci s českým papírnictvím Papelote. K zakoupení na www.nakupnadobro.cz za 600 Kč

Rozdávejte dobro dále

PS: Pokud vám není lhostejný ani osud dětí, které nemají takovou péči jako ty vaše, na Nakup na Dobro můžete obdarovat i je! Pořiďte jim třeba tabuli.

Černá tabule v čele třídy, symbol školy a výuky všude na světě. Někdy na ni nevzpomínáme v dobrém a jako děti školou povinné jsme se zdráhali před ní stanout při zkoušení. Ale i díky takové tabuli jsme získali znalosti a vzdělání potřebné pro další život. Školáci a školačky na mnoha místech světa však často nemají ani tuto základní pomůcku. Díky ADRA Dárku – školní tabule k nim právě jedna taková tabule poputuje.

Související

Postoje Čechů k SDGs: dlouhodobě dominuje Zdraví a kvalitní život

Přejít na článek

Cirkulární akademie oficiálně zahájila svou činnost. Bude učit firmy, jak aplikovat udržitelnost a cirkulární ekonomiku do svých procesů

Přejít na článek

Skutečně zdravá škola a společnost Lidl podpoří dalších šest jedlých školních zahrad

Přejít na článek