Jaké jsou první dojmy start-upu Oscar Senior ze šestiměsíčního programu v Google Campus Warsaw?

16. 8. 2017

Společnost Oscar Senior byla jako první český start-up vybrána do programu Campus Residency. Na to, jak probíhal jejich první měsíc v programu, či jaká je spolupráce s mentory, odpoví Eliška Divoká, která má v Oscar Senior na starosti marketing.

A-CSR: Vaše účast v programu začala na konci června 2017. Jak první měsíc zatím hodnotíte? Je průběh tvorby strategií a podpory odlišný od Vašich očekávání?

Eliška Divoká: První měsíc byl hodně intenzivní, ale v pozitivním slova smyslu. Celkově bych řekla, že předčil naše očekávání. První den proběhlo oficiální zahájení programu v rámci kterého jsme poznali všechny členy Google Campus týmu a také týmy dalších startupů vybraných do Residency programu. Během prvního týdne jsme se pak konkrétněji dozvěděli, jak bude program koncipován, na jaké eventy se můžeme těšit a co pro nás Google může zařídit. Velkou událostí, a pro nás velmi cennou zkušeností, byl dvoutýdenní Expert Summit, na který se do Varšavy sjeli Google experti z celého světa. My jsme tak měli možnost využít jejich znalostí a zkušeností. Jejich pohled na věc, připomínky a nápady nám velmi pomohly v některých strategických rozhodnutích. Moc se nám taky líbí přednášky a workshopy, zaměřené na různé oblasti podnikání, které v Campusu pravidelně probíhají. Z naposledy navštívených mohu zmínit například workshop o vyjednávání, přednášku o digitálním marketingu, nebo například lekci meditace pro odlehčení.

A-CSR: Jak přesně vypadá spolupráce s mentory a experty z Google Campusu?

Eliška Divoká: Ještě před začátkem Expert Summitu jsme měli možnost si z 10 expertů vybrat 2, kteří by nám dokázali nejvíce pomoci. I experti tedy dopředu věděli, s kým budou spolupracovat a mohli se na setkání a mentoring připravit. Po jejich příjezdu jsme se setkali, abychom sladili naše přání a očekávání. Celé dva týdny jsme se den co den setkávali, rozebírali různé aspekty našeho podnikání a společně přemýšleli, kde je prostor pro zlepšení. Byli jsme velmi příjemně překvapeni, jak rychle experti dokázali proniknout do toho, co děláme a poznat, kde nám mohou nejlépe pomoci. Jejich zkušenosti a pohled zvenčí byl velmi cenný a pomohl nám ujasnit si některé věci a také při přípravě další strategie.

A-CSR: Máte možnost využívat kanceláře přímo v Campusu Warsaw, pracovat v cizím prostředí musí být ale výzva. Jak tamní prostředí zatím vnímáte?

Eliška Divoká: Prostředí Google Campusu je opravdu velmi motivující a inspirativní – jsou zde prostorné open-space kanceláře, spousta zasedacích místností, prostory pro pořádání přednášek a workshopů, coworkingový prostor, kavárna, ale také terasa s posezením a spoustu dalších míst na “chill-out”. Taktéž lidé a startupy v Campusu tvoří skvělou komunitu, což jen přidává na atraktivitě Campusu. Máme mezinárodní tým s četnými zahraničními zkušenostmi, takže se tady cítíme opravdu dobře, v podstatě “jako doma.” 🙂


Campus Warsaw je jedinečné místo v okrese Praga ve Varšavě, kde se podnikatelé potkávají, učí a budují podniky, které mohou vstoupit na světové trhy a měnit svět. Pořádá stovky akcí organizovaných členy komunity a partnery, včetně největších akceleračních programů. Campus Warsaw do dnešního dne vytvořil více než 620 pracovních míst a od zahájení činnosti v listopadu 2015 získal více než 22,6 milionu PLN ve financování.

Oscar Senior přináší seniorům snadný způsob, jak být v kontaktu s rodinou, přáteli a užitečnými on-line službami. Základem je jednoduché a bezpečné prostředí, plně přizpůsobitelné potřebám seniora. Člen rodiny či přítel seniora může navíc pomoci seniorovi na dálku a vše nastavit prostřednictvím aplikace Oscar Senior ze svého chytrého telefonu. Oscar Senior tak umožňuje Vaším starším blízkým jednoduše a zábavně vstoupit do digitálního světa a zároveň jim pomáhá vystoupit ze sociálního vyloučení. To vše za doprovodu mladších členů rodiny, s jejichž pomocí může senior na svém tabletu, v bezpečném a jednoduchém prostředí, objevovat internet, prohlížet si zprávy či počasí a další užitečné aplikace.

Více o start-upu Oscar Senior se můžete dozvědět na jejich webových stránkách.