Jan Školník Společensky prospěšný podnikatel roku

8. 3. 2014

Jan Školník z Agentury pro rozvoj Broumovska si odnesl titul EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2013. Na pražském Žofíně cenu slavnostně převzal 4. března 2014 v rámci celorepublikového vyhlášení soutěže Podnikatel roku 2013.

Titul EY Podnikatel roku 2013 získal generální ředitel a předseda představenstva největší textilky v České republice společnosti JUTA a.s. Jiří Hlavatý. Královéhradecký kraj tak měl mezi oceněnými dva zástupce.

„Za činnost Agentury, která mimo jiné pomáhá rozvíjet myšlenku, že má smysl žít v menších městech a regionech a podporovat jejich rozvoj. Přišel s vizí, že příhraniční region Broumovsko nemusí být na okraji zájmu, ani pro potenciální návštěvníky a turisty, ani pro jeho samotné obyvatele,“ tak zní zdůvodnění poroty, proč byl oceněn právě Jan Školník z Agentury pro rozvoj Broumovska.

Soutěž EY Společensky prospěšný podnikatel roku ve spolupráci se Schwabovou nadací pro sociální podnikání od roku 2006 vyhlašuje také společnost EY. Je to soutěž oceňující podnikatele, kteří v praxi aplikují zásady podnikání tak, aby dosáhli řešení společenských problémů. Jejich podnikání není synonymem pro charitu ani filantropii. Je o zavádění praktických, inovativních přístupů zaměřených na okrajové záležitosti či skupiny společnosti a mělo by poskytovat praktickou a životaschopnou alternativu k čistě charitativní či státní politice v dané oblasti.

„Z ocenění mám ohromnou radost a uvědomuji si, že nepatří jen mně, ale celému týmu spolupracovníků a partnerů. Náš příklad může být inspirací i pro ostatní regiony. Také je o Broumově více slyšet, a tím nalézáme nové partnery jako například v loňském roce pana Jiřího Walda, se kterým společně připravujeme unikátní výstavní projekt Play Broumovsko, jehož vernisáž nás čeká už 27. března 2014,“ komentoval krátce své ocenění Jan Školník.

„Firmy se od sebe liší jen kvalitou zaměstnanců. Lidem je třeba dát příležitost, ale zároveň sledovat, zda ji umějí a chtějí využít,“ řekl královédvorský podnikatel Jiří Hlavatý, když si 20. února přebíral ocenění za nejlepšího podnikatele Královéhradeckého kraje za rok 2013. Nyní byl vyhlášen nejlepším podnikatelem České republiky za loňský rok a jako vítěz se také zúčastní červnového vyhlášení Světového podnikatele roku v Monte Carlu.

Soutěž EY Podnikatel roku (Entrepreneur Of The Year®), která vybírá nejúspěšnější průkopníky v oblasti podnikání, byla založena společností EY ve Spojených státech amerických v roce 1986. V České republice byl nyní vyhlášený už 14. ročník soutěže, ve kterém porota vybírala mezi 74 přihlášenými podnikateli z 67 firem. V jejich řadách bylo také dvanáct žen, což je zatím nejvíce v historii soutěže.

Zdroj: Pro Naše Broumovsko, René Herzán, 7. března 2014