Již brzy se uskuteční 5. ročník charitativního koncertu Život v kufříku na podporu odložených miminek

17. 1. 2020

Ve čtvrtek 23. ledna se koná již 5. ročník charitativního koncertu na podporu projektu Život v kufříku, který pomáhá odloženým novorozeňátkům.

Díky projektu tak mají možnost dostat svůj „Kufřík vzpomínek“, který jim pomáhá především v hledání svých kořenů a vlastní identity v období, kdy začínají psát svůj životní příběh. Benefiční koncert pořádá Nadační fond La VIDA LOCA, který projektu Život v kufříku vdechnul život.

“Je velmi náročné se ve světě a v sobě orientovat, pokud nemáme vedle sebe oporu, své rodiče a nejbližší. Děti, které vyrůstají z nějakého důvodu bez rodičů potřebují získat jistotu, že jsou tady právoplatně, má je někdo rád a můžou kdykoliv požádat o pomoc… Projekt Život v kufříku spolu se sestřičkami a pěstouny vytváří vzpomínkové kufříky, kde se ukládají veškeré hmatatelné údaje a vzpomínky. Informace od prvních dnů na světě mají pro takové dítě zásadní vliv v pocitu sebepřijetí, lásky a bezpečí,“ uvedla Iva Říhová z Nadačního fondu LA VIDA LOCA.

V rámci dobročinného večera vystoupí zpěvák Matěj Ruppert s Ondřejem Brouskem, zpěvačka Bára Basiková, mezzosopranistka Ester Pavlů, operní a muzikálová zpěvačka Monika Sommerová, pop-rocková kapela Liwid, skupina Partystars a hudební seskupení Dum Doobie Doobie Band.

Celým večerem provede herečka Klára Trojanová s hercem Davidem Matáskem.

Charitativní koncert Život v kufříku proběhne 23. 1. 2020 od 18:00 do 24:00 hodin v Hard Rock Cafe Praha, Dům U Rotta, Malé Náměstí 3, Praha 1. Vstupné lze zakoupit v předprodeji online na GoOut.net za 490 Kč, na místě lze zakoupit vstupenky za 590 Kč. Celá část vstupného jde na podporu projektu.

Důležité odkazy:

O projektu Život v kufříku:

Život v kufříku je projekt nadačního fondu LA VIDA LOCA, zaměřený na odložená miminka, která opouští porodnici z různých důvodů bez své biologické matky. Ročně je v České republice okolo 500 takovýchto novorozeňátek, kterých si z porodnice odnáší jen propouštěcí zprávu, z níž se v budoucnu nedoví, jak přišly na svět, jak vypadaly a kdo je choval. V době dospívání je pro ně těžké vyrovnat se s tím, že je matka odložila. Cítí se nechtěné a neví, kam patří a nemůžou prožívat pocit rodinné sounáležitosti. Díky projektu a všem zapojeným lékařům, zdravotním sestrám v 47 porodnicích po celé zemi, pěstounům a adoptivním rodinám, dobrovolníkům a sponzorům tyto děti získají svůj „Kufřík vzpomínek“. Kufřík jim má připomínat, že zde vždy byli lidé, kteří o ně pečovali a měli je rádi.

Každý kufřík, který dostane porodnice, obsahuje první výbavičku pro miminka, která se skládá z hračky, oblečku a botiček, jež jsou uháčkovány nebo upleteny vlastnoručně šikovnými dobrovolnicemi. Nechybí ani dudlík a lahvička, fotoalbum a památníček. V porodnici je kufřík doplněn sestřičkami dalšími osobními věcmi miminka – porodními náramky, fotkami a osobními vzkazy a přáními do života. V pěstounské péči nebo adoptivní rodině do kufříků sbírají další fotografie, důležité talismany a osobní poklady dítěte.

Důležité je však si s dítětem o jeho raném dětství povídat, vyprávět mu jeho cestu od samého začátku, od jeho příchodu na svět. Kufřík a všechny poklady v něm jsou nedílnou součástí tohoto vyprávění a životního příběhu dítěte, symbolizuje vazby, vztahy, komunikaci, životní příběhy a kotvy tolik důležité pro sebepřijetí a identitu každého z nás.


Zdroj: Tisková zpráva, Nadační fond La VIDA LOCA