Jsme součástí prestižního projektu UN Global Compact zaměřeného na šíření SDGs v ČR

17. 3. 2016

Česká Národní síť byla jako jediná evropská platforma United Nations Global Compact vybrána do prestižního výzkumného projektu zaměřeného na šíření nových Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) v České republice.

Jedná se o projekt, který je realizován ve spolupráci se světově proslulou School of International and Public Affairs na Columbia University in the City of New York.

„Je nám velikou ctí projekt jako Národní síť Global Compact ČR a Asociace společenské odpovědnosti hostit a v Praze přivítat dvě úžasné studentky Amnu a Gerry z tak prestižní světové univerzity,“ říká Lucie Mádlová, představitelka UN Global Compact v ČR a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti. Česká republika byla vybrána jako jediná země z Evropy: centrálu United Nations Global Compact zaujalo její nedávné založení a rychlý rozjezd. Tým z Columbia University má paralelně další výzkumníky v Číně, Kolumbii a Keni. Podívejte se na krátké video, ve kterém studentky projekt představují zde.

Studentky tento týden navštívily nezávislé analytické centrum (think-tank) Glopolis a Nadační fond proti korupci (NFPK). “Dnešní setkání se studentkami Columbia University bylo velice inspirativní, povzbuzující a motivující na obou stranách! Se zaujetím poslouchaly, jak NFPK vznikl, čím se zabývá, jak se projevuje korupce ve veřejné a soukromé sféře a jak podnikatelé podporující NFPK přistupují ke společenské odpovědnosti. Diskutovali jsme o konkrétních kauzách, vnímání společenských problémů či různých osvětových akcích nadačního fondu,” dodává k setkání Janusz Konieczny z Nadačního fondu proti korupci.

Příští týden pokračují pohovory projektu zaměřeného na šíření nových Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) v České republice na Radě vlády pro udržitelný rozvoj, v Informačním centru OSN a mezi vybranými podniky jako Vodafone, MSD, ROSSMANN, Ipsos či ZOOT.

Studentky Kolumbijské univerzity zároveň s kameramanem vyrazily do ulic a mezi Pražany a turisty natočily zajímavou anketu, jejíž výsledky budeme exkluzivně promítat v rámci globálního summitu na téma CSR a udržitelné podnikání GLOBAL COMPACT 2030, 4. května 2016 ve Veletržním paláci v Praze. Více k summitu zde.

Foto: Janusz Konieczny, NFPK