Jste mladý podnikatel, který se angažuje v udržitelnosti?

5. 6. 2017

Přihlaste svůj projekt do soutěže Unilever Young Entrepreneurs Awards. Ta hledá nápady, které mohou změnit svět k lepšímu.

Ve společnosti Unilever vědí, že inovace sehrají klíčovou roli při vytváření světa, v němž bude udržitelnost jeho každodenní součástí. Věří, že sociální a environmentální výzvy, kterým čelí dnešní svět, mohou být překonány – avšak pouze v tom případě, pokud jsme jako lidstvo připraveni dělat věci jinak. Vidí velkou příležitost v podpoře, inspirování, odměňování a spolupráci s generací inspirativních mladých lidí po celém světě, kteří přicházejí se skvělými iniciativami, které mohou přinést pozitivní změnu.

„Ve společnosti Unilever věříme, že by se podnikání nemělo rozvíjet na úkor lidí ani planety. Změnili jsme proto způsob našeho podnikání a chceme se podílet na proměně podnikání jako takového. To je důvod, proč celosvětově podporujeme mladé talenty, kteří svůj byznys vystavěli na udržitelných podnikatelských modelech a nápadech. Ocenění Unilever Young Entrepreneurs Awards se právě na jejich výjimečnou práci spojenou s udržitelností zaměřuje a oslavuje ji. Jsem přesvědčená, že také mladí čeští podnikatelé by se do soutěže měli zapojit a stát se součástí změny byznysu,“ vysvětluje podstatu ocenění Veronika Kúšiková, manažerka komunikace společnosti.

Letošní ročník soutěže Unilever Young Entrepreneurs Awards odstartoval 18. května 2017.

Unilever hledá mladé inovátory

Tvrdě pracujete na inovativním řešení? Nebo znáte někoho jiného, kdo na něm pracuje? Společnost Unilever by ráda podpořila projekty tak, aby se mohly dále rozvíjet a dokázaly změnit svět. Společnost má k dispozici více než 100 000 eur spolu s ročním individuálním odborným poradenstvím šitým na míru, na kterém se budou podílet odborníci ze společnosti Unilever a Cambridge Institute for Sustainability Leadership. V rámci letošního ročníku hledají nápady do těchto čtyř hlavních oblastí:

Z farmy až na stůl

Jak můžeme změnit naše potravinové systémy tak, aby vytvářely hodnotu, zlepšovaly životní podmínky farmářů, zabezpečily kontinuální dostupnost potravin a zároveň chránily životní prostředí? Co můžeme vylepšit ve způsobu, jakým vyrábíme nebo konzumujeme potraviny tak, abychom zlepšili zdraví a výživu lidí?

Příležitosti pro ženy

Miliony žen po celém světě čelí diskriminaci a omezeným příležitostem. Mohly by nové iniciativy ženám zabezpečit přístup k dovednostem a odborné přípravě a vytvářet pro ně příležitosti, díky kterým by se aktivně, bezpečně a spravedlivě podílely na ekonomice a pomáhaly jiným ženám dostat se z chudoby?

Odpad

Jsou mezi vámi podnikatelé s důmyslnými iniciativami, které pomáhají řešit otázku odpadu – jak snižovat, opakovaně používat či recyklovat odpad v celém předvýrobním, výrobním a spotřebitelském životním cyklu? Realizujete iniciativy, které mohou prokázat jednoznačný obchodní, finanční, spotřebitelský, sociální nebo environmentální přínos?

Voda

Nedostatek vody, její znečištění, sanitace a hygienické problémy představují velkou výzvu pro rozvoj lidstva. Můžeme skrze inovace najít způsob, jak šetřit nebo snížit množství použité vody, nebo jak zlepšit hygienu a přístup k sanitačním zařízením?

Jak se přihlásit

Soutěž byla spuštěna ve čtvrtek 18. května a končí v pátek 30. června v 23:59 BST (GMT+1). Pokud se však přihlásíte do 9. června, získáte možnost vyhrát speciální dvouhodinové sezení s mentorem.

Víte o dalších mladých podnikatelích, kteří pracují na inspirativních projektech? Navštivte YoungEntrepreneursAwards.Unilever.com, přihlaste sebe či nominujte jiného podnikatele ze svého okolí. Pro aktuální novinky k soutěži se přihlaste ZDE a sledujte #biz4good na Twitteru společnosti Unilever.