Jubilejní 10. ročník soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023 je za námi!

Ze světa členů

3. 7. 2023

V průběhu června vyvrcholila soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023. V devíti krajích České republiky vyhlásila organizace Rytmus - od klienta k občanovi spolu s dalšími neziskovými organizacemi vítěze - tedy firmy, které vytvořily nejlepší podmínky pro zaměstnance se zdravotním postižením. Napříč zapojenými kraji bylo nominováno více než 200 společností z řad soukromého i veřejného sektoru.

„Mám radost, že v letošním roce se více do nominování zaměstnavatelů zapojil Úřad práce a další neziskové organizace. Také samotné firmy měly o soutěž zájem a aktivně se do ní přihlašovaly. Je zřejmé, že téma zaměstnávání lidí s postižením se dostává více do popředí,” hodnotí letošní ročník Anna Kaucká, koordinátorka pražské části soutěže.

Počet nominací ukázal, že zaměstnanec se zdravotním postižením již není na pracovišti výjimkou a ve svých řadách ho chce mít stále více firem. Mezi vítězi jsou pak zastoupeny nadnárodní korporace, rodinné firmy i kulturní instituce. První místo v Praze například získala mezinárodní společnost Lagardère Travel Retail. Vítězem v Karlovarském kraji se zase stala menší firma TROS, s.r.o., která se zabývá výrobou nábytku a vybavením interiérů. Titul Zaměstnavatel roku 2023 si v Jihomoravském kraji odneslo Divadlo ALDENTE, v jehož inscenacích vystupují herci s Downovým syndromem.

A jak ocenění vnímají vítězové? „Ocenění je pro nás skvělou odměnou za to, co se snažíme dělat dobře. Největší ocenění ale je, že nás nominovala samotná zaměstnankyně s postižením Pavla. Je to zpráva, že se u nás Pavle líbí. Spolupráce je velmi dobrá a doufám, že ještě mnoho dalších let bude,” sdílí své dojmy Eva Kyselová, HR Director ve společnosti Lagardère Travel Retail. „Jsem moc ráda, že jsme se za posledních pět let posunuli k tomu, že herce s Downovým syndromem považujeme za profesionály, kteří dostávají zaplaceno. Cenu beru jako takovou výzvu do budoucna, protože tam kde jsme teď, nechceme skončit a chceme jít dál,” říká Jitka Vrbková, zakladatelka Divadla ALDENTE.

Právě v Praze, Karlovarském a Jihomoravském kraji se stala partnerem soutěže Asociace společenské odpovědnosti. Patronkou akce byla místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová. Celé soutěži udělily záštitu Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo pro místní rozvoj a Hospodářská komora. Na úrovni jednotlivých krajů to byly nejčastěji tamní úřady. Hlavním sponzorem se stala Česká mincovna, soutěž v jednotlivých krajích podpořili lokální sponzoři.

Přehled vítězů ve všech devíti krajích a více informací o letošním ročníku soutěže naleznete zde.


Zdroj: Jubilejní 10. ročník soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023 je za námi! Rytmus – od klienta k občanovi. Tisková zpráva

Související

I letos zkratka ESG roste na důležitosti. Dokládá to nebývalý zájem firem o ESG Rating i nové průzkumy

Přejít na článek

Globální summit udržitelnosti se blíží a volná místa se plní. V Praze vystoupí řečníci ze Španělska i Gambie

Přejít na článek