Jubilejním 300. členem Asociace společenské odpovědnosti se stala Hello bank!

9. 9. 2019

Platforma Asociace společenské odpovědnosti se v září rozrostla na magickou cifru - 300 členů! Jen za poslední rok se do největší iniciativy společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) OSN v Česku přidalo na 50 organizací.

„Je vidět, že udržitelnost stále více rezonuje českou společností. Lidem záleží na tom, co se děje kolem nich. To stejné vyžadují od firem. Firmy si uvědomují, že jejich posláním není jen honba za ziskem. Zabývají se také tím, jaký vliv má jejich chování na životní prostředí a na společnost a co od nich společnost očekává. Mám radost z každého nového člena, který naplňuje vizi Asociace,“ uvádí Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti. Pod jednou střechou se v Asociaci propojují firmy všech velikostí, neziskové organizace, sociální podniky, ale i veřejná sféra s jediným cílem, měnit svět k lepšímu.

Banka, která myslí na lidi. To je heslo Hello bank!. Ta se v září stala právě 300. členem Asociace společenské odpovědnosti. I když se může zdát, že je Hello bank! na bankovním trhu a poli CSR úplným nováčkem, není tomu tak – vyrůstá ze zázemí a tradice francouzské finanční skupiny BNP Paribas a více než 20-leté zkušenosti na českém trhu, kde do roku 2017 působila pod značkou Cetelem. Hello bank! tak staví svou strategii společenské odpovědnosti na 4 globálních pilířích BNP Paribas, které adaptuje pro lokální trh v oblasti ekonomické, ekologické, společenské a také ve vztahu ke svým zaměstnancům.

Vzhledem k oboru podnikání, je přirozené, že v první řadě stojí zodpovědný přístup k financování a také snaha o zvyšování úrovně finanční gramotnosti. V ekonomické oblasti se zaměřuje na podporu start-upů a sdílené ekonomiky. Příkladem, který v sobě spojuje obojí, je spolupráce s projektem Rekola – sdílených městských kol. Ta zároveň naplňují vizi Hello bank! o trvale udržitelné městské mobilitě, která zapadá do jejího přístupu k ekologii a životnímu stylu.

Hello bank! také baví být parťákem nápaditých projektů, zvlášť když navíc dokáží zlepšit kvalitu života handicapovaných či jinak znevýhodněných skupin. Na poli charity jde banka svou vlastní cestou a hledá spíše menší spolky, kterým se tolik pozornosti nedostává. Sama je spoluzakladatelem nadačního sdružení pro znevýhodněné sportovní nadšence a talenty.

Společensky aktivní je Hello bank! nejen v pomoci znevýhodněným a handicapovaným osobám, seniorům, nebo dětem z dětských domovů. Cizí jí není ani podpora divadelní scény a aktivního života rodin, kterým se snaží tyto oblasti více zpřístupnit a obohatit je o doprovodný program. A co je hlavní – jsou to sami zaměstnanci, kteří se do CSR banky dobrovolně zapojují třeba přípravou pravidelných charitativních snídaní nebo na společném ploggingu, který organizují. Více informací o tom, kde a jak Hello bank! pomáhá, najdete zde.

Zapojte se do Asociace společenské odpovědnosti i vy! Asociace společenské odpovědnosti je největší organizací svého druhu v Česku. Aktivně rozvíjíme Cíle udržitelného rozvoje (SDGs) ve vztahu k udržitelnému byznysu. V roce 2016 jsme se stali národním ambasadorem celosvětové kampaně Giving Tuesday a zastřešujeme světový den dárcovství v Česku. Od roku 2017 vyhlašujeme prestižní ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje v Česku s názvem Ceny SDGs.

Pokud i vy fandíte spolupráci napříč soukromým, neziskovým, vzdělávacím a veřejným sektorem, staňte se členy a pomozte nám dále rozvíjet společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj v Česku. Na podzim chystáme celou řadu zajímavých akcí, jako např. udržitelnou cestu za vínem do Kutné Hory či každoroční Fórum udržitelného rozvoje. Více v kalendáři akcí zde.