Kampaň Evropský dobrovolník promlouvá k mladým lidem

28. 4. 2021

Dům zahraniční spolupráce spouští celorepublikovou kampaň Evropský dobrovolník věnovanou dobrovolnickým aktivitám v rámci programu Evropský sbor solidarity.

Cílem kampaně je povzbudit mladé lidi k účasti na dobrovolnických aktivitách nejen v rámci Evropy. Kromě dobrého pocitu ze smysluplné činnosti si mladí odnesou i cenné zkušenosti a zdokonalí se třeba v cizím jazyce.

Všechny základní informace, jak se do programu zapojit, zájemci najdou na nových webových stránkách www.evropskydobrovolnik.cz. Dozví se na nich i na koho se obrátit, budou-li potřebovat více informací nebo třeba pomoct s výběrem projektu.

Dobrovolníkem se může stát kdokoli. Jediným omezením je totiž věková hranice 30 let. Nemusíte být student ani mít pracovní zkušenosti. Zaregistrovat se můžete už v 17 letech a po dosažení 18 let poprvé někam vyrazit. V rámci Evropského sboru solidarity můžete dobrovolničit v celé Evropě, včetně ČR. Kromě toho můžete vyjet i do dalších zemí mimo Evropu jako je Alžírsko, Arménie, Ázerbájdžán, Egypt, Gruzie, Izrael, Jordánsko, Libanon, Libye, Maroko, Palestina nebo Sýrie.

Příspěvky na sociálních sítích bude DZS označovat #evropskydobrovolnik. Budou velmi rádi, pokud jim s další propagací pomůžete i Vy, aby se o kampani a možnosti zapojit se do Evropského sboru solidarity dozvědělo co nejvíc mladých lidí.

 

Související