Kampaň Oslaďme jim život! potěšila řadu záchranných složek

11. 5. 2020

Organizace Tichý svět již od roku 2006 propojuje svět slyšících a neslyšících. Neslyšícím poskytuje všestrannou podporu v podobě služeb, které jim ulehčují začlenění do společnosti. Nyní se však organizace rozhodla v době pandemie podpořit zaměstnance IZS. Spustila proto kampaň Oslaďme jim život.

Tichý svět se přidává k vlně dobra a solidarity, která v Česku nastala. Neslyšící zaměstnanci Tiché cukrárny pečou a chystají sladké dobroty jako odměnu pro ty, kdo pracují nejvíc, a to pro dobro nás všech. Dorty a sladké pečivo pak rozváží po pražských hasičských či policejních stanicích nebo do nemocnic.

Pandemie koronaviru je velice těžké období pro všechny a Tichý svět chce dále poskytovat pracovní místa na chráněných pozicích, a pomoct tak neslyšícím, aby nepřišli o příjem. Vznikla tedy kampaň „Oslaďme jim život“, do které se každý může zapojit dvěma způsoby. Přispěním na rozvoz výrobků z cukrárny zaměstnancům složek IZS nebo zasláním výrobku z Tiché cukrárny i s originálním přáním komukoli a kamkoliv po Praze.

Každý z nás má jistě také někoho, komu by chtěl poděkovat, popřát mu k narozeninám, k úspěchu nebo se jen připomenout, že na něj myslí, prostě udělat radost. Všichni si tak mohou vybrat svého hrdinu, kterému chtějí poslat radost a osladit mu život,” říká ředitel Tichého světa, chráněných pracovišť, Leoš Mačák.

Nabídka je podrobně popsána na stránkách Tiché cukrárny a podpořilo ji již mnoho osobností, mezi nimi například i známá cukrářka Mirka Van Gils Slavik nebo Jitka Schneiderová. Vzoru Tiché cukrárny už si všimly i další pekárny a cukrárny, které začaly darovat radost pracovníkům v prvních liniích.


Zdroj: Tisková zpáva Tichý svět.

Související

Češi se bojí koronaviru nejméně od začátku pandemie, ukázal průzkum

Přejít na článek

Projekt Šijeme společně! vyzývá firmy k šití roušek. Zapojte se!

Přejít na článek