Kaufland se stává generálním partnerem Zažít město jinak

14. 9. 2022

Jeden z největších obchodních řetězců se stal generálním partnerem letošního ročníku Zažít město jinak. Sedmnácté sousedské slavnosti, které koordinuje spolek Auto*Mat, nesou motto Bez zábran. Proč Kaufland podpořil právě tuto akci?. Málokdo totiž ví, že patří mezi významné mecenáše komunitního života v České republice.

Kaufland na akci přispěl nejen finančně, ale také se aktivně zapojí do programu. Uspořádá v průběhu září hned čtyři zahradní slavnosti na komunitních zahradách u svých prodejen. Právě komunitní zahrady jsou dalším unikátním projektem Kauflandu.

Ve spolupráci s integrační dílnou Kokoza nabízí lidem možnost bezplatně pěstovat a budovat sousedské vztahy na zelených pozemcích u svých prodejen. Aktuálně se nachází na 5 místech a o jejich popularitě svědčí fakt, že například v Praze na Vypichu převýšil počet zájemců o komunitní pěstování šestinásobně kapacitu zahrady.

První grantový program pro komunitní zahrady v ČR

I proto Kaufland letos rozšířil projekt s názvem Už to roste, už to klíčí o grantový program pro komunitní zahrady, který realizuje s Nadací Via. Jeho prostřednictvím bylo částkou téměř 700 000 Kč podpořeno 13 skvělých projektů. Hned v 6 případech díky finanční podpoře vznikly zbrusu nové komunitní zahrady, které významně oživily veřejný prostor. Další ročník grantového programu začne na jaře 2023.

Být dobrým sousedem…

…tak zní filozofie obchodního řetězce zastřešující všechny jeho komunitní projekty. Mezi ně patří grantový program Milion pro. V čem spočívá? Kaufland s otevřením každé své nové prodejny daruje během 3 let částku 1 000 000 Kč na podporu komunitních projektů v dané lokalitě. S jeho přispěním vzniká komunitní oáza v centru Olomouce či byly uspořádány obecní slavnosti v Prostřední Bečvě na Rožnovsku.

Celoročně obchodní řetězec podporuje potravinovými dary i menší lokální akce jako plesy, sportovní i kulturní akce či je partnerem několika městských festivalů.


Zdroj: Kaufland se stává generálním partnerem Zažít město jinak. Kaufland. Tisková zpráva. 1. 9. 2022.

Související

Melina Taprantzi: Jak její sociální podnik pomáhá farmářům i rodinám na hranici chudoby?

Přejít na článek

Už to roste, už to klíčí. Po celé ČR vyrostou nové komunitní zahrady

Přejít na článek