Kde všude je nyní potřebná pomoc zdravotníků a dobrovolníků?

4. 1. 2022

Aktuální pandemická situace je opět extrémně náročná především pro nemocniční personál. Na portálu neziskové organizace Vlna pomoci naleznete mapku s možnostmi dobrovolnické pomoci po celé republice. Pokud chcete a můžete, zapojte se!

Pokud chcete pomáhat v přetížených nemocnicích či domovech sociální péče, můžete se zapojit prostřednictvím unikátního projektu dobrovolnické pomoci, kterou společně koordinuje nezisková iniciativa Vlna pomoci, Český červený kříž a Aktuálně.cz. Nemocnice a poskytovatelé sociálních služeb, již hledají personální pomoc, se mohou obracet se svými požadavky na dispecink@cervenykriz.eu.

Dobrovolníci, kteří se chtějí zapojit do pomoci v nemocnicích a domovech seniorů při péči o osoby na lůžku, mají možnost absolvovat u Českého červeného kříže jednodenní kurz „Základy moderního ošetřovatelství“, kde se naučí základním dovednostem potřebným pro péči o osobu na lůžku a prakticky si tyto postupy vyzkoušejí. Na kurz je možno se přihlásit na stránkách zvladnemeto.cervenykriz.eu, kde jsou také uvedena místa a termíny konání kurzů.

Ročně se v Česku odpracuje přes 45 milionů hodin dobrovolnictví, a přesto v neziskovém sektoru chybí chytré nástroje a centralizovaný systém pro řízení lidí a projektů. Proto vznikla Vlna pomoci, unikátní portál, který napřímo propojuje spolky a dobrovolníky na jednom místě.

Hlavním garantem projektu je Český červený kříž, zapojily se také Asistence, Armáda spásy, Letokruh či Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem.


Zdroj: Dobrovolníci i zdravotníci, pomozte. Kde všude potřebují vaši pomoc. Vlna pomoci. Tisková zpráva, 15. 12. 2021.

Související

W4W rozšiřuje řadu svých projektů. Nově zajišťuje stravování i v mateřských školách

Přejít na článek