Když zákazníci rozhodují: Tesco podpoří dobročinné projekty v 70 regionech

19. 8. 2022

Zákazníci Tesco hlasováním na prodejnách rozhodli o vítězích 11. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Do závěrečného hlasování bylo vybráno 210 veřejně prospěšných projektů napříč Českou republikou.

Celkově Tesco rozdělí 3 150 000 korun mezi 70 vítězných projektů, které jsou dle názoru zákazníků nejprospěšnější pro místní komunity, částka pro výherce je v letošním roce navýšena na 45 000 korun. Soutěžící projekty se zaměřují například na podporu a vzdělávání dětí, zdravotně znevýhodněné občany, rodiny nebo sociálně slabší obyvatele, na realizaci volnočasových aktivit z oblasti kultury a sportu, podporu životního prostřední či obnovu místních tradic.

„Jsme moc rádi za zájem a podporu ze strany zákazníků i zapojených organizací, 1,8 milionu odevzdaných hlasovacích žetonů jasně ukazuje, že se Češi zajímají o prostředí, ve kterém žijí. Celkově Tesco na podporu komunit v České republice již věnovalo 46 890 000 korun, které rozdělilo mezi 2 230 veřejně prospěšných projektů. Další grantovou výzvu chceme vypsat ještě letos. Kvůli složité ekonomické situaci ve společnosti je náš závazek být dobrým sousedem v okolí našich obchodů o to potřebnější,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

V 11. kole grantového programu Tesco obdrželo 391 projektových žádostí. Do zákaznického hlasování postoupilo 210 z nich na základě hodnocení odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a pozitivní dopad projektů na lokální komunitu. Projekty bojovaly o přízeň zákazníků v 70 regionech v období od 11. července do 7. srpna 2022. Unikátní grantový program Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporuje již od roku 2016 veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice. Tesco tento rok v návaznosti na grantový program zorganizuje Komunitní den, který proběhne ve středu 7. září před OC Eden v Praze. Na akci proběhne předání šeků vítězným projektům z okolí Prahy a dobročinné organizace z minulých kol si připraví soutěže a hry pro děti a více veřejnosti přiblíží, čím jejich projekty přispívají okolí.

„Velmi oceňujeme aktivity Nadačního fondu Tesco, který zvláště v současné složité ekonomické situaci pomáhá nevládním organizacím udržet prospěšné aktivity pro komunity i znevýhodněné občany. Projekty jednoznačně posilují sociální soudržnost a solidaritu, tedy základní hodnoty vyspělé občanské společnosti a je skvělé, že toto vnímají i zákazníci, kteří se každoročně hlasování účastní. Za NROS gratulujeme všem vítězným projektům a těšíme se na jejich
realizaci,“ dodává Taťána Plecháčková, ředitelka NROS.

S přehledem všech 70 dobročinných projektů, které se budou na lokálních úrovních realizovat, a jejich umístěním v 11. kole „Vy rozhodujete, my pomáháme“, se může veřejnost seznámit přímo na stránkách projektu www.itesco.cz/pomahame/.


Zdroj: Zákazníci rozhodli, Tesco podpoří více než třemi miliony korun dobročinné projekty v 70 regionech. Tesco Stores ČR. Tisková zpráva. 15. 8. 2022.

Související

Uživatelé EPPky loni sportováním podpořili projekty za téměř 24 milionů korun

Přejít na článek