Kniha Roztroušená inspirace

7. 3. 2022

Domov sv. Josefa za 20 let své existence poskytl službu stovkám klientů s roztroušenou sklerózou. Někteří zůstali jen na pár dní, pro jiné se stal opravdovým domovem. Prostřednictvím veršů a malby nám rozdávají radost a chuť do života. A tak vznikl ten nápad...

Nápad na pravidelná tvůrčí setkávání (nejen lidí s roztroušenou sklerózou) vznikl již v dubnu 2021, během kratičkého rozhovoru v kavárně Damián s klientem Pavlem Mrštinou, který proslul v Domově sv. Josefa svými vtipnými verši. Ze začátku nejasná představa o vzájemných inspirativních setkání se začala vyjasňovat i po seznámení s mnohostranným umělcem, panem Jirkou Donátem.

Roztroušená inspirace – Kniha veršů, ilustrací i příběhů, co píše sám život

Projekt s názvem „Inspirace tvorbou k další tvorbě (nejen) lidí s roztroušenou sklerózou“ podpořilo Ministerstvo kultury ČR v roce 2021 a umožnilo lidem, kteří by se jinak nepotkali, propojit své myšlenky v podobě veršů, písní či obrázku do této jedinečné sbírky. Kniha Roztroušená inspirace je doplněna i audio nahrávkou. Umělci Ladislav Peřina, Jirka Pilař, Jan Kurucz, Filip Pýcha zpracovali osobitým způsobem vybrané texty autorů a vtiskli knize další rozměr.

Kniha + audiokniha byla vydána k příležitosti 20. výroční vzniku Domova sv. Josefa, které oslavili v roce 2021.

O knihu si můžete napsat na: pomahame@dsj-zirec.cz.

Bude také dostupná na letošních akcích Domova.

Kniha Roztroušená inspirace je k dispozici zdarma, případně za dobrovolný příspěvek nemocným roztroušenou sklerózou.


Zdroj: Kniha Roztroušená inspirace. Domov sv. Josefa. Tisková zpráva, 23. 11. 2021.

Související