Krajská centrála uklízí po turistech. Doslova

Ze světa členů

2. 5. 2023

Měsíc duben patří po celé České republice úklidu naší krásné krajiny, a tak ani Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu nezahálela a pustila se do úklidu společně s organizací Ukliďme Česko.

Jako lokalitu vhodnou k úklidu si zvolila blízké okolí obce Kuks, a to ne náhodou. V Kuksu se nachází krajské informační centrum s nově vzniklou prodejnou regionálních produktů, ve které najdete výrobky od místních výrobců s označením To nejlepší z Královéhradeckého kraje. Kromě služeb informačního centra poté mohou turisté využít i ubytování v apartmánech, které také provozuje krajská centrála cestovního ruchu.

„Přestože počasí nepřálo a celý den pršelo, podařilo se týmu jedenácti lidí za tři hodiny posbírat zhruba 120 kg odpadu. Odpad byl tvořen převážně plastovými lahvemi a kovovými plechovkami, našla se ale i pneumatika z nákladního vozu. Odpad byl po dohodě s Obcí Kuks odevzdán na sběrné místo u čistírny odpadních vod, kde ho obec náležitě zlikviduje,“ sdělila krajská koordinátorka pro udržitelný cestovní ruch Petra Bednářová, která celou akci organizovala.

„Kuks patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst v kraji, vede tudy páteřní cyklostezka, a i když se místní obyvatelé snaží udržovat zde pořádek, jak nám ostatně sami při úklidu sdělili, není v jejich silách zbavit přírodu úplně všeho. S tím jsme jim i přes nepřízeň počasí rádi pomohli,“ řekla Anna Chvátalová, jež v rámci této akce chodí přírodu uklízet pravidelně již několik let. „V příštím roce bychom stejnou akci chtěli uspořádat znovu a byli bychom moc rádi, kdyby se stala pravidelnou. Myslím, že se není za co stydět, když po někom na výletě seberete odpadky a uložíte si je do svého batohu a při vhodné příležitosti je pak vyhodíte na správné místo, které je k tomu určené,“ doplnila Lenka Skrbková, která v rámci úklidu nalezla například dětskou kabelku.


Zdroj: Krajská centrála uklízí po turistech. Doslova. Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu. Tisková zpráva

Související

Udržitelný e-shop Nakup na Dobro slaví první narozeniny. Jak to všechno začalo?

Přejít na článek