„Kytky pro babi a dědu“ předány. A Dobra bylo na rozdávání!

9. 3. 2022

Před nějakou dobou jste s námi na e-shopu Nakup na Dobro mohli přičichnout ke květinám, ve kterých převažuje vůně Dobra. „Kytek pro babi a dědu“, které připravují květinářky s epilepsií, jste koupili rovných 200. Symbolicky na Mezinárodní den žen jsme se vypravili za babičkami do Domu s pečovatelskou službou „Šlejnická“, abychom jim předali vaše Dobro. Díky fotografiím Petra Hricka můžete pocítit atmosféru, která panovala, i na dálku.

Co zářilo nejvíc? Tváře seniorek!

V jídelně se už začaly scházet 20 minut před ohlášeným začátkem akce. V úvodu, kdy si na krátkou chvíli vzal slovo radní pro Prahu 6 MUDr. Marián Hošek a zástupci Nakup na Dobro a Aranžérie, padaly ze strany seniorek slova díků, úsměvy a potlesk v každém okamžiku, kdy to šlo. Nejkrásnější bylo ale pozorovat radost z předaných tulipánů. „Ty jsou speciální, takové jsem nikdy neviděla. Dočetla jsem se, že se má do vázy přidat sůl, aby dlouho vydržely, tak to vyzkouším,“ podělila se o tip paní Marie.

Nezůstali jsme jen u speciálních tulipánů od Aranžérie a paní Marii a všechny ostatní seniorky obdarovali limitovanou edicí našich svačinových kapes a dekorací srdíčka. Některé z nich zjišťovaly, na co se kapsičky hodí a po vysvětlení, že jsou vybaveny nepromokavou membránou, atestovanou na styk s potravinami, se stejně shodly téměř jednohlasně na jejich novém využití. „Budeme si do ní dávat občanku a doklady.“

Trojité Dobro, které v nás zůstane na hodně dlouho

Už v moment, kdy jsme se s Nakup na Dobro rozhodli podpořit tento projekt, který nás chytl za srdce, jsme psali, že budete moct darovat květinu, která přináší hned trojité dobro. Květinářkám s epilepsií, které stojí hned na začátku tohoto příběhu, seniorům a vám. Spletli jsme se. Dávka Dobra byla nakonec větší. Cítili jsme ji všichni, kteří byli na akci přítomní.

Kytka pro babi a dědu nadále běží

Přes 40 babiček včera mělo velkou radost, ale projekt „Kytka pro babi a dědu“ může příště potěšit desítky dalších. Aranžérie navíc do domů s pečovatelskou službou a domů pro seniory jezdí pravidelně. Budeme tak rádi, když se do projektu i nadále zapojíte.

Děkujeme za vaše Dobro!


Zdroj: „Kytky pro babi a dědu“ předány. A Dobra bylo na rozdávání! Nakup na Dobro, 9. 3. 2022.

Související

Ostravská ADRA zapojila v minulém roce rekordní počet dobrovolníků

Přejít na článek

Proč se letos zapojit do Giving Tuesday, světového dne štědrosti a dobrých skutků?

Přejít na článek