Laboratoř udržitelnosti: Hledáte kurzy o udržitelnosti a ESG?

16. 3. 2023

Ve světě udržitelnosti není radno zaspat, novinky se vynořují na světlo světa každý den. A my jsme se proto v Asociaci společenské odpovědnosti rozhodli využít veškeré vlastní odbornosti a zároveň se spojit s předními experty a vytvořit pro všechny, kdo se na poli udržitelnosti chtějí posunout kupředu, komplexní vzdělávací program Laboratoř udržitelnosti.

Nejprve vám přinášíme drobnou ochutnávku toho, co pro vás ve druhé polovině roku 2023 připravujeme. Vyberete si kurz podle vašeho profesního zaměření, požadované kvalifikace nebo oblasti, které se chcete věnovat, a chybět nebudou ani individuální workshopy sestavené na míru.

  • Úvod do udržitelnosti

Kurz s podtitulem ESDGs! – Sustainable Development Goals in Education and in Action! je určený pro nováčky v problematice globálních cílů jako celku. Umožní vám zorientovat se na poli udržitelnosti a pochopit a nastavit si svou roli v organizaci. Hlavním partnerem kurzu je Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni a další odborníci z univerzit Chorvatska, Finska, Německa, Polska, Portugalska a Španělska, kteří učí, jak implementovat problematiku udržitelného rozvoje do podnikatelských a manažerských strategií a využití digitální trendů. Kurz Asociace společenské odpovědnosti doplní o příklady dobré praxe. Kurz je zcela zdarma a přístupný online.

Po úspěšném zakončení kurzu obdrží každý účastník mezinárodní certifikát o absolvování.


  • ESG v praxi

Kurz přináší komplexní přehled o udržitelném rozvoji, nefinančním reportingu a novinkách i trendech v oblasti ESG. ESG v praxi zodpoví veškeré vaše otázky. Kurz je určen pro pracovníky odpovědné za ESG agendu a reporting v základní či pokročilé úrovni.

Po úspěšném zakončení kurzu obdrží každý účastník certifikát o absolvování. Členové Asociace získají kurz se slevou.


  • Marketing, sítě a komunikace dobra nejen pro neziskový sektor

Výukový online webinář pro neziskové organizace nebo i pro malé a střední či sociální podniky. Marketing a komunikace pro vás mohou být nejisté a příliš složité, stačí to však vzít za správný konec. Provedeme vás nebo vaše zástupce marketingovým výzkumem a tvorbou strategie. Řekneme si, jak a na kterých sociálních sítích nejlépe zasáhnout cílovku a vysvětlíme si pojem tone of voice a jak ho uchopit v komunikaci. Součástí kurzu bude také úvod do public relations, komunikace s médii a budování reputace.

Po úspěšném zakončení kurzu obdrží každý účastník certifikát o absolvování. Kurz je pro členy Asociace zdarma.


  • Univerzitní mentoring

Dlouhodobý rozvojový program cílené spolupráce mezi zkušenými manažery z řad firem a studenty univerzit, kteří se na jejich dráhu teprve vydávají. Propojíme profesionály v oboru se zájemci z vysokých škol, kteří tak získají praktický vhled do své budoucí kariéry. Studentům tak mentorování nabízí zkušenosti, firmám možnost získání nových zaměstnanců a posil v týmech.

Program je určen exkluzivně pro členy Asociace. Spustíme pro akademický rok 2024/2025.


Autor: Asociace společenské odpovědnosti

Související

INEX zahajuje spolupráci se soukromým sektorem v oblasti Globálního rozvojového vzdělávání a SDGs

Přejít na článek

Projektem „Jdi za svým snem” skupina Unibail-Rodamco-Westfield opět pomáhá znevýhodněným uchazečům uplatnit se na trhu práce

Přejít na článek