Láhev Kláštorná Kalcia získala zlato na Global Water Drinks Awards

29. 10. 2020

Odborná porota ocenila inovativní design a unikátní tvar lahve z ekologicky šetrného 100 % rPET, který dobře padne do ruky. Kláštorná Kalcia minulý týden zvítězila v mezinárodní soutěži balených vod Global Water Drinks Awards 2020 v kategorii BEST PET, a uspěla tak jako jediná z česko-slovenského regionu. Kromě toho se stala i finalistou v kategorii BEST NATURAL SPARKLING WATER.

Společnost Kofola se rozhodla před několika lety koupit chátrající fabriku v Kláštoře pod Znievom a oživit výrobu kvalitní slovenské minerální vody. Podařilo se a Kláštorné vdechla nový život. „Když jsme vodu Kláštorná Kalcia v roce 2019 uváděli na slovenský trh, chtěli jsme, aby zaujala nejen svým výjimečným obsahem plným vápníku a hořčíku a svou chutí, ale také designem láhve a typem použitého materiálu na její výrobu. Podařilo se nám přinést skutečně unikátní design, který nadchl nejen naše spotřebitele, ale i samotnou porotu na Global Water Drinks Awards,“ hodnotí úspěch Ivana Králiková, senior brand manažerka pro značku Kláštorná Kalcia.

Lokální přístup k našemu vodnímu portfoliu přináší světový ohlas. Těší nás to a pracujeme dál, protože v inovační mapě našich československých vodních značek Rajec, Kláštorná Kalcia, Ondrášovka a Korunní máme připraveno ještě mnoho překvapení,“ přibližuje strategii portfolia vod společnosti Pavol Chalupka, marketingový ředitel Kofola ČeskoSlovensko.

Kvalita a design balení Kláštorné Kalcia byly vedle unikátního složení minerální vody klíčovým požadavkem týmu, který připravoval znovuzrození značky a její následné uvedení na český trh. V souladu s dlouhodobou snahou společnosti o ohleduplný přístup k životnímu prostředí vybrali láhev z recyklovaného plastu, tedy rPETu, který šetří nejen suroviny, ale jeho výroba uvolňuje podle odborníků o 90 % méně emisí CO2 do ovzduší. Unikátní design lahve Kláštorná Kalcia nese podpis slovenského designéra Martina Turzíka.

Bližší informace o soutěži Global Water Drinks Awards i seznam vítězů v jednotlivých kategoriích najdete zde. Slavnostní vyhlášení výsledků, které se konalo v rámci Global Water Drinks Congress je dostupné na tomto odkazu.


Zdroj: Láhev Kláštorná Kalcia získala zlato na Global Water Drinks Award, Tisková zpráva Kofola ČeskoSlovensko, 26. 10. 2020.

Související

Aktuálně: Čechy zajímá udržitelnost e-shopů a opravitelnost výrobků, řeší i jejich uhlíkovou stopu

Přejít na článek

Soutěž EY Podnikatel roku České republiky vyhlašuje nominační fázi a hledá úspěšné podnikatele světového formátu

Přejít na článek