Láhev Kláštorná Kalcia získala zlato na Global Water Drinks Awards

29. 10. 2020

Odborná porota ocenila inovativní design a unikátní tvar lahve z ekologicky šetrného 100 % rPET, který dobře padne do ruky. Kláštorná Kalcia minulý týden zvítězila v mezinárodní soutěži balených vod Global Water Drinks Awards 2020 v kategorii BEST PET, a uspěla tak jako jediná z česko-slovenského regionu. Kromě toho se stala i finalistou v kategorii BEST NATURAL SPARKLING WATER.

Společnost Kofola se rozhodla před několika lety koupit chátrající fabriku v Kláštoře pod Znievom a oživit výrobu kvalitní slovenské minerální vody. Podařilo se a Kláštorné vdechla nový život. „Když jsme vodu Kláštorná Kalcia v roce 2019 uváděli na slovenský trh, chtěli jsme, aby zaujala nejen svým výjimečným obsahem plným vápníku a hořčíku a svou chutí, ale také designem láhve a typem použitého materiálu na její výrobu. Podařilo se nám přinést skutečně unikátní design, který nadchl nejen naše spotřebitele, ale i samotnou porotu na Global Water Drinks Awards,“ hodnotí úspěch Ivana Králiková, senior brand manažerka pro značku Kláštorná Kalcia.

Lokální přístup k našemu vodnímu portfoliu přináší světový ohlas. Těší nás to a pracujeme dál, protože v inovační mapě našich československých vodních značek Rajec, Kláštorná Kalcia, Ondrášovka a Korunní máme připraveno ještě mnoho překvapení,“ přibližuje strategii portfolia vod společnosti Pavol Chalupka, marketingový ředitel Kofola ČeskoSlovensko.

Kvalita a design balení Kláštorné Kalcia byly vedle unikátního složení minerální vody klíčovým požadavkem týmu, který připravoval znovuzrození značky a její následné uvedení na český trh. V souladu s dlouhodobou snahou společnosti o ohleduplný přístup k životnímu prostředí vybrali láhev z recyklovaného plastu, tedy rPETu, který šetří nejen suroviny, ale jeho výroba uvolňuje podle odborníků o 90 % méně emisí CO2 do ovzduší. Unikátní design lahve Kláštorná Kalcia nese podpis slovenského designéra Martina Turzíka.

Bližší informace o soutěži Global Water Drinks Awards i seznam vítězů v jednotlivých kategoriích najdete zde. Slavnostní vyhlášení výsledků, které se konalo v rámci Global Water Drinks Congress je dostupné na tomto odkazu.


Zdroj: Láhev Kláštorná Kalcia získala zlato na Global Water Drinks Award, Tisková zpráva Kofola ČeskoSlovensko, 26. 10. 2020.

Související

ČEZ se podílí přes Sunfire na výstavbě první továrny na zelené letecké palivo v Evropě

Přejít na článek