Lávová pole, písečné pouště, sopky i vodopády v JE Dukovany

9. 12. 2019

Drsnou i panenskou přírodu ostrova uprostřed Atlantiku je od dnešního dne možné vidět ve vstupní hale dukovanské elektrárny.

Autor fotografií z Islandu, cestovatel Jan Sucharda, si připravil kromě výstavy také povídání o téměř zapomenutých koutech ostrova, kam noha turisty běžně nevkročí.

Beseda a „listování“ v jeho poslední vydané knize s názvem Setkání – povídky z Islandu se uskuteční v kinosále Infocentra JE Dukovany 16. ledna 2020. Výstava bude v Dukovanech instalovaná do 24. ledna 2020.

Vstupní hala elektrárny je místem konání důležitých bezpečnostních procedur, ale také prostorem pro pořádání výstav. Svá díla zde prezentují fotografové z regionu i z celé republiky. Za posledních několik let se zde vystřídaly desítky známých i méně známých autorů fotografií, ale i básnických textů, které fotografie doplňují.

Od dnešního dne 9. prosince do 24. ledna příštího roku je ke shlédnutí ve vstupní hale elektrárny výstava fotografií Islandu. Povídání o Islandu se uskuteční 16. ledna 2020 od tří hodin v kinosále Infocentra elektrárny.

„Výstava představuje ostrov uprostřed severního Atlantiku v jeho barevné a tvarové rozmanitosti, zcela nepodobné krajinám, na něž jsme zvyklí z kontinentální Evropy,“ říká k výstavě jeho autor Jan Sucharda. „Výstavu doplňuje přednáška, kterou jsem nazval Islandská „nej“, a při které nahlédneme nejen do známých a turisty hodně navštěvovaných míst, ale také do koutů, kam lidská noha nevstupuje příliš často, dodává Jan Sucharda.

Jan Sucharda, autor fotografií a přednášející navštěvuje Island pravidelně od roku 2001, v posledních letech i několikrát ročně. Po islandských cestách – necestách najel více než sto tisíc kilometrů. Vydal celkem osm knih o Islandu, tři fotografické publikace, čtyři průvodce a jednu s povídkami z Islandu. Více na www.jas-hrotovice.com a www.jansucharda.cz.


Zdroj: Tisková zpráva, Lávová pole, písečné pouště, sopky i vodopády v JE Dukovany, Skupina ČEZ.