LEGO investuje do vývoje udržitelného materiálu jako náhradu za plast v kostkách

31. 7. 2016

Firma založila vývojové centrum a investicí 150 milionů do vývoje chce do roku 2030 najít udržitelný materiál, který by výrazně snížil její uhlíkovou stopu.

Firma LEGO investuje do udržitelných materiálů, které jí umožní nadobro opustit od škodlivých plastů. Dánská společnost založila nové vývojové středisko Sustainable Materials Center (Centrum udržitelných materiálů), které od roku 2015 hledá nový a lepší způsob výroby LEGO kostek. Firma v rámci Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) cílí k roku 2030, kdy očekává nalezení vhodné alternativy materiálu.

Za 15 let tak LEGO investuje do vývoje nového, alternativního a udržitelného materiálu na 150 milionů dolarů. Ten by se využíval nejenom na produkci samotných kostek, ale i na některé další aspekty výroby. „Toto je zásadní krok na naší cestě k udržitelným materiálům do roku 2030,“ řekl Jørgen Vig Knudstorp, výkonný ředitel a prezident skupiny LEGO. „Již jsme provedli několik důležitých kroků k redukci naší uhlíkové stopy a dopadu našich aktivit na planetu: zmenšili jsme velikosti balení pomocí certifikovaného balení FSC a díky našim investicím do pobřežních větrných farem. Nyní se zaměříme na materiály,“ dodává Knudstrop.

Kostičky LEGO jsou vyráběny ze stejného materiálu již od roku 1963. Na výrobu svých hraček společnost každoročně spotřebuje více jak 6 miliard tun plastu. Nalezení udržitelného materiálu na výrobu kostek by dramaticky zredukovalo uhlíkovou stopu této společnosti. LEGO plánuje začít výzkumné práce v Centru udržitelných materiálů již v průběhu letošního roku.

Zdroj: TZ Lego, Lego Group to invest 1 Billion DKK boosting search or sustainable materials, celá zpráva dostupná zde