Lenka Šťastná (BPWCR): WEPs inspirují firmy, jak nastavit rovné podmínky pro ženy i muže

27. 9. 2022

V úterý 20. 9. 2022 byl na půdě Velvyslanectví Kanady v ČR zahájen nový projekt veřejně prospěšné organizace Business & Professional Women CR z.s., jehož cílem je zlepšit pracovní podmínky žen v ČR.

Business & Professional Women CR (BPWCR) je ambasadorkou projektu OSN Women´s Empowerment Principles (WEPs) pro Českou republiku a formou advokační činnosti bude v následujícím období usilovat o zvýšení povědomí o užitečnosti připojení se k němu. Zároveň bude představovat aktivity, jež mohou inspirovat firmy, které se o problematiku rovných příležitostí pro ženy zajímají.

Na půdě organizace vznikne také prostor pro sdílení zkušeností. V současné době má projekt WEPs v Česku jen 10 signatářů. My bychom našimi aktivitami velmi rády přispěly k jeho většímu rozšíření. Celý projekt je vlastně návodem, jak přistoupit k vytváření rovných pracovních příležitostí pro ženy i muže. Na jeho webových stránkách je možné získat celou řadu námětů, zúčastnit se webinářů nebo sdílet vlastní nápady a názory,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

Zástupkyně členských firem BPWCR, které se setkání na kanadském velvyslanectví zúčastnily, živě diskutovaly o cestách, jak podpořit v otázkách diverzity společnosti, které s ní ještě nezačaly, sdílely svoje nejlepší projekty a společně vytvořily akční plán k efektivní realizaci ambasadorské role organizace.

Program doplnila velvyslankyně Kanady v ČR Ayesha Rekhi svými zkušenostmi z implementace rovných příležitostí v Kanadě, o důležitosti připojovat se ke globálním projektům i o nyní často skloňovaném termínu ESG, ze kterého nesmí vypadnout to, co se skrývá pod písmenem S, tedy Social.


Zdroj: Lenka Šťastná (BPWCR): WEPs inspirují firmy, jak nastavit rovné podmínky pro ženy i muže. BPWCR. Tisková zpráva. 21. 9. 2022.

Související

České děti tráví na sociálních sítích až 3 hodiny denně. Toxické rady na nich mohou ohrozit i jejich zdraví

Přejít na článek

Napínavé vyprávění pro děti o světě, který se nenávratně mění

Přejít na článek