Léto s Lokni: Měsíc bez plastů s filtrovanou vodou do vlastní lahve za 1 Kč

Ze světa členů

3. 7. 2024

V rámci celosvětové iniciativy Měsíc bez plastů přichází startup Lokni s jedinečnou nabídkou pro všechny, kdo chtějí podpořit udržitelnost a omezit používání plastů. Během celého července si mohou uživatelé aktivovat měsíční tarif za pouhou 1 Kč a po dobu následujících třiceti dní si užívat čerstvou filtrovanou vodu v celé síti Lokni včetně největších českých nádraží.

Iniciativa Měsíc bez plastů vznikla už v roce 2011 v Austrálii s cílem zvyšovat povědomí o problematice plastového odpadu a motivovat uživatele k omezení používání jednorázových plastů. Letos se k iniciativě připojila i společnost Lokni, která svými filtračními stanicemi bojuje proti nadměrné produkci plastů a snaží se podpořit udržitelnost. Uživatelé, kteří si kdykoliv v červenci stáhnou aplikaci Lokni a aktivují měsíční tarif za 1 Kč, získají službu na následujících 30 dní, během kterých mohou čerpat až 3 litry filtrované vody denně zdarma. Síť filtračních stanic Lokni zahrnuje vedle téměř osmi desítek automatů v rámci českých univerzit také třináct zařízení na klíčových českých nádražích, jako jsou hlavní nádraží v Praze nebo Ostravě, a dále například v Českých Budějovicích, Plzni nebo Olomouci.

Akce je ideální pro cestovatele, výletníky, skauty, rodiny, táborníky a všechny, kteří hledají ekologické a praktické řešení pitného režimu na cestách. Lokni tak podporuje zdravý životní styl a ochranu životního prostředí. Jak říká Martin Václavík z Lokni: „Češi jsou národem výletníků, proto chceme všechny cestovatele během letních prázdnin podpořit tím, že dáváme možnost po celý jeden měsíc pít skvělou zdravou filtrovanou vodu do vlastní lahve. V rámci Měsíce bez plastů chceme nejen podpořit úsporu jednorázových obalů, ale také lidem ukázat důvěryhodný zdroj pitné vody, který mohou na svých cestách využívat.“

Více informací o akci a jak se zapojit lze najít na webových stránkách Lokni nebo v aplikaci Lokni, která je zdarma ke stažení.


Zdroj: Léto s Lokni: Měsíc bez plastů s filtrovanou vodou do vlastní lahve za 1 Kč. Lokni. Tisková zpráva

Související

Startup Lokni vloni utržil 10 milionů Kč. Letos se s filtrovanou vodou chystá do veřejného prostoru a představí produkt pro domácnosti

Přejít na článek

Když příležitost uplave: Čistou nevyužíváme, kontaminovanou posíláme do oceánu

Přejít na článek

Masaryčka se připojuje do sítě Lokni. Filtrovaná voda bude na nádraží i v sousední administrativní budově

Přejít na článek