Letošní B4L bude nejen o hudbě, ale i o udržitelném stylu života

Ze světa členů

28. 6. 2024

Součástí letošního festivalu Beats For Love v Dolní Oblasti Vítkovic je Green Creativity Arena. V pátek 5. července nabídne v unikátním prostoru FUTUREUM módu z druhé ruky, underground fashion show, workshop a po celou dobu také sběr starých mobilů.

„Vytváříme prostor, který propojuje lidi se stejným smýšlením a zároveň vytváříme rovnováhu mezi konzumem a udržitelností. Věříme, že prezentace českých second hand & upcycled značek dokáže návštěvníky přesvědčit, že kousky z druhé ruky jsou sexy. Cirkulace oblečení a použitých materiálů má potenciál nabourat konzumní styl, proto chceme motivovat a inspirovat k udržitelnějšímu způsobu života,“ říká Jakub Mastík z agentury NAVZDORY.

Panelovou diskusi bude moderovat Jitka Nováčková, influencerka, Česká Miss z roku 2011, která se zapojuje do kreativních kampaní a podporuje udržitelný způsob života. Tématem diskuze bude udržitelnost a cirkulární ekonomika.

Second hand & upcycled prodejní akce bude probíhat od 4. do 6. července. Návštěvníci se mohou těšit na vintage upcycled brandy, jako jsou RE—GENERATION, FILTR Coffee & Clothes, Felicity Foxs, kuzmarkt, Vintage & upcycled oblečení A TAK, THRIFTED FUTURE, NAVZDORY nebo Nilmore a zapojit se do upcyklace během workshopu, na kterém se naučí metodou linorytu vyrobit vlastní grafiku a přenést ji na zakoupené kousky oblečení nebo nášivky.

Součástí Areny bude také podnik Mental Café, který se zaměřuje na setkávání s osobami s postižením v rolích baristů a na bourání předsudků s tím spojených. Důležitou součástí je sběr nepotřebných starých telefonů v rámci kampaně „Recykluj mobil pro dobrou věc“ se společností Remobil. Za každý mobil organizace věnuje 10 Kč nadaci B4L.

Green Creativity Arenu na B4L pořádá agentura NAVZDORY a LEEPA v unikátním a jedinečném prostoru v budově FUTUREUM. Akci podporuje skupina SMOLO.


Zdroj: Letošní B4L bude nejen o hudbě, ale i o udržitelném stylu života. NAVZDORY. Tisková zpráva

Související

Jeden z největších podílů na plýtvání vodou mají toalety, speciálně pak pisoáry

Přejít na článek