Loono přesunulo své workshopy o zdravotní prevenci do online prostoru

27. 4. 2020

Nezisková organizace Loono dočasně přesunula své workshopy a dizkuze, na kterých učí návštěvníky, jak předcházet nejrůznějším onemocnění, do online prostoru. Nově vzdělává i o koronaviru.

Nezisková organizace Loono školí celou Českou republiku v oblasti zdravotní prevence už 6 let. A právě zdraví je v této nelehké době na prvním místě. Proto své workshopy pro firmy a školy, na kterých se běžně sešlo kolem 50 lidí, proměnila do online podoby. Webináře vede školitel (medik nebo lékař) a pomocí livestreamu zábavně a srozumitelně učí diváky, jak předcházet onkologickým (#prsakoule) a kardiovaskulárním onemocněním (#zijessrdcem). Nabídku webinářů pak doplňuje reprodukční zdraví (#doledobry) a nově také prevence nákazy koronavirem. Webinář pro zaměstnance je možné objednat na webu organizace.

Kromě webinářů, na současnou krizi Loono rychle zareagovalo výrobou edukačních materiálů ke koronaviru, které jsou zdarma k dispozici na www.loono.cz/koronavirus. Právě tyto osvětové materiály (např. jak se chovat v karanténě, jak nákaze předcházet nebo jak je to s koronavirem v těhotenství) převzala stovka firem, nemocnic a lékáren.

Studenti medicíny, kteří jsou součástí této neziskové organizace, působí v tzv. první linii jako dobrovolníci v boji s epidemií. Aby Loono jejich práci, ale i práci dalších lékařů a odborníků, přiblížilo široké veřejnosti, téměř každý všední den pořádá na svém Instagramu (@loonocz) živý rozhovor, který vede zakladatelka organizace MUDr. Kateřina Vacková.

Neúnavnou práci členů organizace je možné podpořit skrze dárcovskou výzvu na Darujme.cz. Právě finanční podpora pomůže Loono ve vytváření dalších edukačních materiálů, pořádání webinářů a online diskuzí a vyškolení dalších tisíců lidí, kterým tak možná zachrání život.


Zdroj: Webové stránky Loono.

Související

Češi se bojí koronaviru nejméně od začátku pandemie, ukázal průzkum

Přejít na článek

Projekt Šijeme společně! vyzývá firmy k šití roušek. Zapojte se!

Přejít na článek