Mají v politice místo hodnoty? I to proberou 8. Broumovské diskuse

25. 10. 2021

Ve dnech 3.–6. listopadu bude broumovský klášter hostit 8. ročník Broumovských diskusí. Tématem čtyřdenní konference, které se zúčastní řada zajímavých hostů, budou Hodnoty a společnost. Připraven je bohatý doprovodný program pro veřejnost. Vstupenky je možné pořídit v online předprodeji právě teď.

Mezi hosty budou bývalý ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, senátor Pavel Fischer, ústavní právník Jan Kysela, gerontoložka Iva Holmerová, socioložka Klára Plecitá, teolog Michal Podzimek, sociolog Daniel Prokop, komeniolog Jan Hábl, investor Jiří Hlavenka, podnikatel Libor Winkler, spoluzakladatelka platformy Česko.Digital Eva Pavlíková či předseda Podnikatelského klubu Broumovska Zbyšek Záliš. Diskusní panely budou moderovat Světlana Witowská, Michael Rozsypal a Jan Moláček z Deníku N. Konferencí bude provázet také Daniela Brůhová.

Broumovské diskuse, které jsou otevřené široké veřejnosti, se budou zamýšlet nad hodnotami ve společnosti, v politice, v byznysu i nad proměnami hodnot v kontextu epidemie. Konference je výjimečná tím, že každý panel trvá 2,5 hodiny, a tak je téma možné prodiskutovat do hloubky. Dalším specifikem je dodržování pravidel demokratické diskuse (věcnost, trpělivost, zdvořilost, poctivost, otevřenost) – zvláště v dnešní době tak akce nabízí ojedinělý prostor pro kultivovanou debatu.

Veřejnost se může zapojit nejen do diskuse, která následuje po každém z hlavních panelů, ale i do bohatého doprovodného programu. V něm nechybí například koncert Roberta Balzara a jeho Tria, prohlídka kláštera a výstav Patrika Hábla v Dětské galerii Lapidárium nebo Dany Sahánkové v Galerii Dům, ranní meditace, číše vína, mše v klášterním kostele či komentovaná prohlídka města Broumov.

Vstupné na jednotlivé panely konference je 100 Kč, zakoupit lze také zvýhodněný balíček na celý program konference nebo balíček na podporu konference. Vstupenky dle výběru je možné koupit online na webu www.broumovskediskuse.cz.

Konference se uskuteční v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními.

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov pořádá Broumovské diskuse ve spolupráci s neziskovou organizací Agentura pro rozvoj Broumovska od roku 2014. Předchozí ročníky se zamýšlely nad tématy Demokratická diskuse, Mír, Evropská identita, Vize vzdělanosti, Hrdinství a odvaha, Důvěra a porozumění.


Zdroj: Mají v politice místo hodnoty? I to proberou 8. Broumovské diskuse. Agentura pro rozvoj Broumovska. Tisková zpráva, 18. 10. 2021

Související

New York rozděloval miliony pomocí české online platformy pro participaci

Přejít na článek

Poznali jsme první dámy a pána: Kdo doma rozhoduje? Jakou chybu udělali? Mluví svým protějškům do práce?

Přejít na článek

Kamala Harris, kandidátka na viceprezidentku Spojených států, je aktivní v oblasti klimatu

Přejít na článek