Makro rozvíjí komunity podporou malých a středních podniků

27. 7. 2016

Asociace společenské odpovědnosti společně s Makrem oslavuje malé a střední podnikatele v rámci akce Den soukromého podnikání.

Již nyní se mohou podnikatelé zapojit do příprav na Den soukromého podnikání, který se bude konat letos poprvé 11. října. Cílem projektu je připomenout důležitost malých podnikatelů nejen pro domácí ekonomiku, ale také pro společnost, a současně jim ukázat uznání za jejich každodenní práci. „Asociace společenské odpovědnosti se stala partnerem Dne soukromého podnikání, aby podpořila také společensky odpovědné aktivity malých a středních podnikatelů,“ vysvětluje důvody partnerství Lucie Mádlová, výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti (A-CSR). „Pro malé a střední podniky je odpovědné podnikání v řadě případů zcela přirozené a často vyplývá ze silných osobních a etických hodnot jejich majitelů či zakladatelů,” dodává Lucie Mádlová.

Ke Dni soukromého podnikání se může připojit každý podnikatel bez ohledu na obor se svojí speciální nabídkou na webové stránce www.denpodnikani.cz. Záleží jen na něm, co zajímavého pro své zákazníky vymyslí. Může to být například dezert ke kávě zdarma, sleva na nákup nebo kulturní akce. Veřejnost poté na stejných stránkách najde v přehledné mapě podniky ve svém okolí, které si na tento den připravily speciální nabídky. Na vložení nabídky mají podnikatelé čas až do 10. října 2016. Celou akci ale doprovází intenzivní mediální kampaň a ti, co stihnou zadat nabídku do konce srpna, mají možnost soutěžit o podporu v regionálních médiích.

„Malí podnikatelé pracují tvrdě každý den, překonávají mnoho překážek a často jeden člověk zastává několik pozic, na které jsou ve větších firmách celé týmy. Proto jsme se rozhodli je ocenit za toto úsílí a věnovat jim speciální den. Den soukromého podnikání se uskuteční v 25 zemích po celém světě. Věříme, že se nám povede zavést tradici, kdy budeme soukromé podnikání oslavovat vždy druhé úterý v říjnu,“ vysvětluje Guillaume Chêne, výkonný ředitel MAKRO ČR / METRO SR.

Den soukromého podnikání zároveň podporují další dlouhodobí spolupracovníci A-CSR, jako Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením s projektem Srdcerváči. Ten pro zúčastněné podnikatele dodá ručně vyráběné čokolády s logem kampaně.