Matthew McConaughey navrhl malou eko-chatrč v australské přírodě

2. 1. 2020

Slavný americký herec se spojil s australskou cestovní kanceláří Unyoked a společností Wild Turkey, aby společně vytvořili chatu, která využívá výhradně solární energii.

Je všeobecně známo, že Matthew McConaughey je velkým fanouškem přírody, kde pravidelně načerpává energii na místech, jako je jeho milovaný Airstream. Nejnovější záliba amerického herce spojuje jeho vášeň pro jednoduchý život a eko-friendly design, a nachází se na centrálním pobřeží New South Walesu. The Reserve je malá chatrč s off-grid řešením, která byla postavena výhradně z udržitelných materiálů, a běží na solární energii. Byla navržena tak, aby svým hostům nabídla klidné útočiště v nádherné krajině Austrálie.

Tmavým dřevem obložená chatrč je rustikální, přesto sofistikovaná, nabízí off-grid zážitek bez ztráty komfortu. Typické moderní vybavení jako Wi-Fi a TV s plochou obrazovkou je zde nahrazeno velkými okny a krbem. V chatě stále najdete základní vybavení, jako je velká postel, plynový sporák, talíře, ložní prádlo a dokonce i skrytý bourbon bar.

„Vždycky jsem byl v úžasu z přírodních krás Austrálie,“ říká McConaughey a dodává: „Nyní doufám, že chatrč The Reserve bude inspirovat Australany k opětovnému spojení s přírodou jako lék k frenetickému tempu a uspěchanému životnímu stylu.“

Ve spolupráci s týmem z Unyoked McConaughey přidal do malé chaty několik osobních nápadů. Hosté si mohou přečíst některé knihy jeho oblíbených autorů, jako je sbírka esejů Ralpha Walda Emersona a díla Oga Mandina. Pro milovníky hudby jsou kazety Boba Dylana, které lze poslouchat na starém vintage stereu. Když slunce zapadne, hosté se mohou zahřát příjemnou sklenicí bourbonu Wild Turkey v baru.

Chata byla postavena jako součást iniciativy Wild Turkey, výtěžek z pronájmu chatrče a 1 americký dolar z každé prodané láhve Longbranch půjde na Nadaci pro národní parky a divočinu (Foundation for National Parks & Wildlife).


Zdroj: Matthew McConaughey unveils tiny eco-retreat in Australia. Inhabitat | Design For a Better World! [online]. Dostupné ZDE.