MBPFW doplní Sustainable Fashion Day

30. 8. 2015

Mercedes-Benz Prague Fashion Week doplní jedinečný celodenní event věnovaný udržitelnosti, módnímu průmyslu, kosmetice a doplňkům. Asociace společenské odpovědnosti je partnerem akce.

Sustainable Fashion Day seznámí veřejnost s tématem udržitelného módního byznysu jako nezbytného prvku budoucnosti a provede účastníky informacemi z celého výrobního koloběhu. Díky hostům, kteří prostřednictvím přednášek a panelových diskuzí vystoupí, bude téma konvenční a udržitelné formy tohoto byznysu probráno v širokých souvislostech.

Móda je jedním z největších světových průmyslů, produkující nejen ohromné množství výrobků, ale také velké množství odpadu, včetně vysoce toxických látek. Zaměstnává několik desítek milionů lidí, kteří přes vysoké pracovní nasazení nedostávají plat ani v takové výši, aby jím pokryli základní životní náklady. Tento systém v současné podobě znamená ohromnou zátěž nejen pro životní prostředí, ale i světovou společnost.

V úvodu dne bude objasněn koncept udržitelnosti a také to, co se v této oblasti děje na světovém trhu. Tržnímu prostředí bude věnovaná i následující panelová diskuze. Dopolední program bude určený především profesionálům, odpoledne se zaměří na problematiku z pohledu zákazníka.

Dále vystoupí například Leila Abbasová, která z vlastní zkušenosti poodhalí zákulisí aktivit s oblečením určeným pro charitativní účely v Africe. Knihovna materiálů matériO představí to nejnovější z ekologicky šetrných textilií a stylistka Kamila Vodochodská vysvětlí, jak si sestavit udržitelný šatník. Závěr dne bude patřit promítání unikátního dokumentu True Cost – jaká je opravdová cena našeho oblečení.

Aktuálně je již kapacita plná, na stránkách Sustainable Fashion Dne se ale stále můžete přihlásit o e-booky o udržitelné módě a získat tak i informace o příštím eventu s předstihem.

Partnery eventu jsou Asociace společenské odpovědnosti, Česká centra, Fakulta Podnikohospodářská Vysoké školy ekonomické v Praze, Fashion Revolution, Mercedes-Benz Prague Fashion Week a Moyomi.

Kontakt pro novináře: Veronika Alexová, veronika.alexova@gmail.com, tel.: +420 739 562 692