Meet and Code 2019 odstartovalo!

25. 6. 2019

I v roce 2019 pořádá společnost SAP ve spolupráci s programem TechSoup iniciativu Meet and Code.

Jejím cílem je představit dětem a mladým lidem ve věku 8 až 24 let svět technologií i programování a podpořit neziskové organizace, které na tomto vzdělávání a osvětě pracují.

Meet and Code je úzce spojen s celoevropským projektem „Evropský týden programování“ (EU Code Week), jenž letos proběhne od 5. do 20 října. Neziskové organizace z České republiky, které v jeho průběhu chtějí uspořádat programovací akci pro děti a mládež, mohou v rámci Meet and Code požádat o grant až ve výši 10 000 Kč.

O grant lze požádat od 3. června do 8. září 2019 registrací akce na stránkách meet-and-code.org/cz. Podmínkou je registrace neziskové organizace v programu TechSoup (www.techsoup.cz).

O společnosti SAP

Společnost SAP otevřela svoji pražskou pobočku v roce 1992 a dnes má již více než 1 300 zákazníků, kterým pomáhá stát se inteligentním podnikem. SAP ČR zajišťuje obchodní aktivity včetně poradenství, implementace, školení a podpory zákazníků. Součástí SAP ČR je také brněnské vývojové centrum SAP Labs Česká republika, které je součástí celosvětové sítě laboratoří SAP. Zabývá se podporou, lokalizací a vývojem produktů SAP S/4HANA včetně SAP Fiori, nového uživatelského prostředí pro software SAP.

SAP ČR podporuje start-upy, spolupracuje s neziskovými organizacemi, univerzitami, obchodními komorami a vládními i nevládními rozvojovými institucemi, a především celkově investuje do inovací. V rámci CSR se zaměřuje na vzdělávání mladých lidí v oblasti informačních technologií. Vlajkovou lodí i na českém trhu je právě projekt Meet and Code, jehož cílem je dát mladým lidem příležitost dozvědět se více o digitálním světě, naučit je kódovat a poskytnout jim možnost využít tyto znalosti při jejich uplatnění na pracovním trhu.


Zdroj: Tisková zpráva, Meet and Code 2019 odstartovalo! SAP