Meet and Code – nadchněte děti a mládež do 24 let do kódování a digitalizace

21. 8. 2017

Ukažte dětem, jaká může být s technologiemi zábava. Jste organizace pracující s mládeží, nadšený učitel nebo dobrovolník v těchto organizacích? Zorganizujte tuto událost zaměřenou na technologie a programování.

Myšlenka

Iniciativa Meet and Code poskytuje prostředky až ve výši 400 eur na uspořádání akce související s tématem programování, které jsou organizované v rámci a během Evropského týdne programování. Evropský týden programování se koná od 7. do 22. října. Je založen na myšlence Mladých poradců, poradní skupiny bývalé komisařky EU pro digitální agendu Neelie Kroesové, a je podporován Evropskou komisí.

Cílová skupina a záměr

Cílovou skupinou akcí jsou děti a mladí lidé ve věku 8 až 24 let, kteří by měli být uvedeni do světa technologií a programování zábavnou formou. Záměrem těchto akcí je ukázat mladým lidem, jak může být programování zábavné, a jak může být použito k realizaci různých nápadů.

Jak se přihlásit?

Další informace naleznete na www.meet-and-code.org, kde se rovněž můžete registrovat a přihlásit své nápady na akce. Nápady na akce mohou být předkládány pouze online od 1. července do 15. září 2017. Jedna organizace může předložit několik různých nápadů na akce. Každý nápad na akci, který bude vybrán k finanční podpoře, má šanci získat až 400 eur.

Organizátoři

Naplánovat a realizovat akce pro děti a mládež mohou různé skupiny nebo aktivní jedinci jako jsou školy, IT specialisté, podniky nebo počítačové kluby. O grant na pořádání akce však může zažádat pouze nestátní nezisková organizace.

Formát akcí

Možné formáty akce zahrnují hackathony, programovací workshopy, přednášky, filmové akce, soutěže, robotické kurzy a jiné. Vaší představivosti se meze nekladou. Nápady na různé akce, prezentace a užitečné nástroje najdete také na http://codeweek.eu/resources/.

Více informací naleznete na webových stránkách https://www.meet-and-code.org/.