Méně obalů a méně plastu s kávou do vlastního v obchodech Tchibo

Ze světa členů

6. 4. 2023

Přes 70 % českých zákazníků tvrdí, že mají pozitivní postoj k udržitelnému způsobu života a více než polovina to dokonce promítá do svého nákupního chování. Udržitelná varianta nesmí být ale moc složitá nebo výrazně dražší než ta standardní. A především musí také o takové možnosti zákazník vědět, protože většina z nich aktivně nepátrá.

Tchibo již řadu let nabízí ve svých obchodech kávu do vlastního kelímku nebo zrnka do vlastní nádoby. Ale až díky kampaním, které v posledních dvou letech na tuto možnost v obchodech upozorňovaly, a akcím, kdy mohli zákazníci získat kelímek k nákupu zdarma, se daří skutečně měnit nákupní chování zákazníků. Prodeje do vlastního kelímku v obchodech Tchibo se tak meziročně podařilo zdvojnásobit. Za minulý rok to bylo téměř 38 tisíc ušetřených jednorázových kelímků.

Aktuálně dostanete v obchodech Tchibo kávu do vlastního se slevou 9 Kč a slevu 5 Kč na každých 250 g zrnkové kávy do vlastního. Navíc všechna káva podávaná na kávových barech Tchibo je certifikovaná, to znamená, že byla vypěstována ohleduplně k přírodě i lidem.


Zdroj: Méně obalů a méně plastu s kávou do vlastního v obchodech Tchibo. Tchibo. Blogový článek

Související

Akce u příležitosti Dne Země přinesla tipy na udržitelné každodenní aktivity

Přejít na článek