Mezinárodní týden koučování přináší profesionální koučink online

3. 5. 2020

Mezinárodní týden koučování připadá letos na 4. – 10. května a nabídne řadu virtuálních workshopů a setkání s kouči z různých profesí.

International Coaching Week (ICW) je každoroční oslavou pozitivního vlivu a dopadu profesionálního koučování. Vyhlašuje jej International Coaching Federation (ICF) – přední světová organizace, sdružující přes 30 000 koučů ve více než 130 zemích světa, která se věnuje rozvoji koučovací profese stanovením vysokých standardů, poskytováním nezávislé certifikace a budováním celosvětové sítě vyškolených koučovacích profesionálů. V České republice je Mezinárodní týden koučování organizován českou pobočkou ICF.

Cílem ICW je, aby v tomto týdnu všichni profesionální kouči z celého světa ukázali své schopnosti inspirovat jedince, organizace i komunity. Opírají se při tom o celosvětově platný etický kodex kouče a kompetence koučování. Profesionální kouči nabízejí v tomto týdnu své aktivity bez nároku na honorář.

V roce 2019 se do ICW zapojilo celosvětově více než 100 poboček, které zorganizovaly více než 600 vzdělávacích akcí a pro bono koučovacích sezení. V roce 2020 připadá ICW na 4. – 10. května a v České republice se na něm podílí více než 30 koučů v 60 různých akcích.

Čím je ICW 2020 jiný?

Minulé ročníky byly plné osobních setkání v koučovacích zónách, workshopech a přednáškách, což nyní není možné. Přesto chtějí organizátoři dát každému příležitost setkat se s profesionálním koučem a otevřít s ním téma, které ho zajímá. Proto kouči ICF ČR vstupují v rámci letošního ICW do virtuálního prostředí, které je v zahraničí zcela běžnou formou koučování.

Jak se zúčastnit?

Organizátoři připravili webovou stránku speciálně vytvořenou pro Mezinárodní týden koučování. Podle vašich preferencí můžete oslovit vybraného profesionálního kouče nebo sympatizanta ICF ČR, kteří nabízejí svůj čas pro bono, seznámit se s jeho akcemi, které si pro týden ICW připravil, a přihlásit se. Pokud preferujete určitý den, běžte přímo do kalendáře a vyberte si událost podle vašeho zaměření.

Z čeho můžete vybírat?

Najdete zde nabídku koučovacích zón, webinářů, interaktivních workshopů pro jednotlivce, skupiny i týmy. Tematicky jsou zaměřeny do oblastí, které daný kouč ovládá, a jsou blízké jeho cílovým skupinám. Některé jsou určeny zájemcům o koučování, jiné začínajícím koučům, personalistům, lidem z pomáhajících profesí, obchodníkům či projektovým manažerům.


Zdroj: Mezinárodní týden koučování (4. – 10. května) – zažijte profesionální koučink online, ICF, 29. 4. 2020.

Související

V Křeseticích padaly odvážné otázky, děti se proměnily v novináře

Přejít na článek

Kariérko.cz ukazuje mladým možnosti na trhu práce i v oblasti osobního rozvoje

Přejít na článek