Microsoft NGO Awards 2018: Technologie pomáhají! Soutěž pro neziskové organizace

11. 2. 2018

V pondělí 12. 2. 2018 bude spuštěno přihlašování do soutěže Microsoft NGO Awards, která má za cíl podpořit využívání technologií v neziskovém sektoru. Již potřetí se hledají a oceňují příklady dobré praxe, které inspirují ostatní.

Organizátoři soutěže chtějí šířit příběhy neziskových organizací, kterým se za pomoci Microsoft technologií podařilo zlepšit služby cílovým skupinám, zefektivnit chod organizace nebo zkoordinovat dobrovolníky a podporovatele. Nezáleží na tom, zda řešení využívají jeden měsíc či několik let, důležitá jsou hlavně kritéria jako přínosnost, míra inovace, originalita nápadu a propojení technologií s chodem organizace a jí realizovaných projektů.

Vzděláváte děti či seniory v IT? Přišli jste na inovativní řešení týmové spolupráce? Vyvinuli jste neotřelou webovou aplikaci? Všechny tyto příběhy patří do Microsoft NGO Awards.

Přihlašování je otevřené od 12. 2. do 9. 3. 2018. Výherci se mohou těšit na tablet, voucher v hodnotě 10 000 Kč na software z nabídky TechSoup, roční digitální předplatné Hospodářských novin, bezplatné členství v A-CSR a další ceny. Přihlašovací formulář a více informací najdete na www.techsoup.cz/ngoawards. Soutěž je určena českým neziskovým organizacím a je rozdělena do tří kategorií – Vnější dopad, Organizační rozvoj a Výjimečný příběh. Z každé kategorie vybere odborná porota několik nominovaných, ze kterých vzejdou 3 vítězové. Vyhlášení vítězů proběhne 4. 4. 2018 v prostorách společnosti Microsoft v rámci konference Neziskovka 4.0.

V předchozím ročníku byly oceněny organizace Domov Sue Ryder s příběhem „Za babičkou na cloudu“, Tamtamy o.p.s. s příběhem „Skype bez bariér“ a Aplikace Záchranka, která byla v lednu 2017 díky platformě Microsoft Azure spuštěna jako webová aplikace. Pomocí této aplikace uživatel kontaktuje záchrannou službu a odešle jí svou přesnou polohu bez nutnosti instalace mobilní aplikace. Příběh „Za babičkou na cloudu“ Domova Sue Ryder loni zvítězil v kategorii Organizační rozvoj. V Domově Sue Ryder využívají Office 365 k propojení pracovníků terénní sociální služby. „Při péči o klienty s Alzheimerovou demencí je nesmírně důležité, aby měl každý pečovatel aktuální informace o stavu klienta. Díky důslednému používání aplikací Office 365 jsou tyto informace neustále aktualizovány a dostupné doslova na jedno kliknutí na jakémkoli zařízení, ať už je to stolní počítač v kanceláři nebo tablet či chytrý telefon v terénu. Díky bezpečnosti cloudového řešení se navíc nemusíme bát, že by citlivé údaje unikly na veřejnost,“ říká o řešení vedoucí terénní služby Petr Krbec.

Soutěž Microsoft NGO Awards 2018 vyhlašuje Sdružení VIA v rámci programu TechSoup Česká republika ve spolupráci se společností Microsoft, která každoročně podporuje neziskové organizace darováním softwaru v tržní hodnotě desítek milionů korun. Sdružení VIA, z.ú. se svými aktivitami snaží o to, aby technologie byly snadno a smysluplně využívány k podpoře společensky prospěšných činností, čímž se zasazuje o profesionalizaci a růst nestátních neziskových organizací. Partnery soutěže jsou Asociace společenské odpovědnosti, Nadace Neziskovky.cz a vydavatelství Economia.


Zdroj: Tisková zpráva, Tiskové oddělení Sdružení VIA, z.ú.