Miley Cyrus se ve své show Bright Minded zaměřila na bezodpadový styl života

7. 5. 2020

Miley Cyrus pomáhá lidem zpestřit čas trávený doma během karantény instagramovou live show Bright Minded. Ve své show vede rozhovory se svými známými hollywoodskými kamarády, jako jsou například Alicia Keys, Reese Witherspoon nebo Elton John. Jednu epizodu Bright Minded však Miley věnovala bezodpadovému způsobu života, tzv. zero-waste.

První rozhovor vedla Miley s veganským zero-waste šéfkuchařem a autorem kuchařských knih Maxem La Mannou. Ten se v rozhovoru podělil o své užitečné rady, jak snížit množství odpadu v kuchyni, což by mělo výrazně pomoci při současné explozi domácího vaření v karanténě. Max La Manna například poradil, abychom udržovali své bylinky ve sklenici vody a prodloužili tak jejich životnost. Také abychom používali bylinné stonky k přípravě pesta. Chléb bychom měli skladovat v lednici. Zeleninu jako brambory či mrkev není potřeba oškrabávat, jejich slupky můžeme klidně jíst. „Ty nejmenší změny mohou udělat velký rozdíl,“ upozornil La Manna.

Miley Cyrus a Max La Manna diskutovali také o společenském problému, kterým je plýtvání potravinami a poznamenali, že americké čtyřčlenné rodiny utrácejí až 1 500 dolarů ročně za jídlo, které ve výsledku vyhodí. Většina lidí má v současné době omezený přístup k místům, jako jsou farmářské trhy, která napomáhají bezodpadovému životnímu stylu.

La Manna uvedl, že právě nyní je vhodný čas začít posouvat své myšlení směrem k životnímu stylu bez odpadu. Spousta lidí je zvyklá jíst venku a teď jsou náhle nuceni jíst a vařit z toho, co mají doma. Proto je důležité nakupovat chytře, plánovat jednotlivá jídla a skutečně nakupovat jen to potřebné.

Miley je vegankou od roku 2014 a rozhovor s Maxem La Mannou zakončila otázkou, co by řekl skeptikům, kteří si myslí, že rostlinné jídlo nemůže být tak plnohodnotné a chutné, jako jídlo živočišné. La Manna poradil soustředit se na využívání více druhů rostlinných surovin a být kreativní.

Dalším hostem show byla Lauren Singer, která žije životním stylem s nulovým odpadem již 8 let. „Rozhodně bych nedoporučovala hned teď začít žít bezodpadový životní styl. Při přípravě na COVID-19 jsem rozhodně musela obětovat spoustu svých hodnot jako nemožnost kompostovat správným způsobem a začít například nakupovat v obchodě mražená jídla balená v plastu,“ uvedla Lauren Singer. Přesto věří, že existují způsoby, jak mohou lidé začít snižovat svůj odpad hned teď, například naučit se vyrábět vlastní zubní pastu nebo vlastní deodorant. I nyní existují způsoby, jak si vyzkoušet nové udržitelné návyky.

Miley Cyrus uvedla, že vzhledem k tomu, že máme v současnosti spoustu volného času navíc, je to ten správný čas začít se zajímat o bezodpadový životní styl a mentálně se připravit na změnu návyků v době, kdy se vše vrátí do starých kolejí. Miley sleduje na Instagramu více jak 106 milionů lidí, a proto je skvělé, že svou show Bright Minded nevyužívá pouze pro zabavení lidí v době pandemie, ale snaží se také vzdělávat a motivovat své fanoušky k ekologičtějšímu a udržitelnějšímu způsobu života.


Zdroj: Miley Cyrus ‚Bright Minded‘ Episode Dedicated to Zero-Waste Living. Green Matters [online]. Copyright ©2020 Green Matters. All rights reserved. [cit. 07.05.2020]. Dostupné ZDE.

Související

Seznamte se s Lauren Singer, environmentální aktivistkou, pro kterou je zero-waste hračka

Přejít na článek