Minulý týden jsme oslavili nejštědřejší den v roce. A byl opět rekordní!

8. 12. 2021

Stovky milionů lidí z celého světa se spojily a konaly dobro. Naivní představa? Vůbec ne! Světový den štědrosti a dobrých skutků, známý jako Giving Tuesday, se slaví každoročně vždy první úterý po Dni díkůvzdání a jako protipól nákupnímu šílenství na Black Friday. Letos připadl na úterý 30. listopadu. A zúčastnit se mohl skutečně každý.

V Česku tento den od roku 2016 zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti. Během šesti let už Češi v rámci Giving Tuesday darovali více než 270 milionů korun a vykonali nespočet dobrých skutků. V letošním roce se v Česku díky 224 zaregistrovaným výzvám podařilo na dobročinné projekty v rámci kampaně vybrat více než 95 milionů korun, což představuje dosavadní rekord.

„Lidé po celém světě přijali myšlenku Giving Tuesday za svou a každý rok ohromují svou kreativitou, nadšením, dobrými skutky a akty štědrosti. Tato myšlenka překonala hranice a stalo se z ní celoroční globální hnutí, které se slaví už ve více než 80 zemích. Jsem hrdá na to, že se s Asociací společenské odpovědnosti už šestým rokem připojujeme také v Česku. Každý rok nás mile překvapí, kolik lidí se k oslavám štědrosti u nás zapojuje,“ říká Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Na znamení dobrých skutků se v barvách Giving Tuesday 30. listopadu rozsvítily i některé pražské památky. Kromě tradičního nasvícení Petřínské rozhledny spatřili Pražané ještě obří srdce na budově Národního divadla. To totiž samo o sobě reprezentuje jednu z největších sbírek v historii českého národa.

Na webu Giving Tuesday najdete přehled 224 zaregistrovaných aktivit a výzev. A co jste mezi letošními výzvami kupříkladu mohli najít? Podívejte se zde.

Související

Coca-Cola projektem “50 míst pro dobrý skutek“ podpořila až 4000 klientů neziskového sektoru

Přejít na článek

Podzimní Sbírka potravin bude 21. listopadu, potravinové banky volají SOS

Přejít na článek

Zákazníci Tesco darovali v jarní Sbírce potravin přes 75 tun potravin a drogerie

Přejít na článek