Minulý týden jsme oslavili nejštědřejší den v roce. A byl opět rekordní!

8. 12. 2021

Stovky milionů lidí z celého světa se spojily a konaly dobro. Naivní představa? Vůbec ne! Světový den štědrosti a dobrých skutků, známý jako Giving Tuesday, se slaví každoročně vždy první úterý po Dni díkůvzdání a jako protipól nákupnímu šílenství na Black Friday. Letos připadl na úterý 30. listopadu. A zúčastnit se mohl skutečně každý.

V Česku tento den od roku 2016 zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti. Během šesti let už Češi v rámci Giving Tuesday darovali více než 270 milionů korun a vykonali nespočet dobrých skutků. V letošním roce se v Česku díky 224 zaregistrovaným výzvám podařilo na dobročinné projekty v rámci kampaně vybrat více než 95 milionů korun, což představuje dosavadní rekord.

„Lidé po celém světě přijali myšlenku Giving Tuesday za svou a každý rok ohromují svou kreativitou, nadšením, dobrými skutky a akty štědrosti. Tato myšlenka překonala hranice a stalo se z ní celoroční globální hnutí, které se slaví už ve více než 80 zemích. Jsem hrdá na to, že se s Asociací společenské odpovědnosti už šestým rokem připojujeme také v Česku. Každý rok nás mile překvapí, kolik lidí se k oslavám štědrosti u nás zapojuje,“ říká Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Na znamení dobrých skutků se v barvách Giving Tuesday 30. listopadu rozsvítily i některé pražské památky. Kromě tradičního nasvícení Petřínské rozhledny spatřili Pražané ještě obří srdce na budově Národního divadla. To totiž samo o sobě reprezentuje jednu z největších sbírek v historii českého národa.

Na webu Giving Tuesday najdete přehled 224 zaregistrovaných aktivit a výzev. A co jste mezi letošními výzvami kupříkladu mohli najít? Podívejte se zde.

Související

5 milionů na podporu aktivních lidí v regionech. Dobročinná aukce pro Nadaci Via vynesla rekordní výtěžek

Přejít na článek

V českých školách nemůže svým dětem zaplatit školní oběd už téměř 30 000 rodin

Přejít na článek

Firemní filantropie nabírá na síle díky inovativním kampaním na Darujme.cz

Přejít na článek