Mladí inovátoři mění naši společnost a vy je v tom můžete podpořit

23. 9. 2018

Mezinárodní akcelerační program pro mladé, Social Impact Award, vstupuje do své další fáze, a tou je veřejné hlasování, které probíhá od 3. do 25. září na webových stránkách programu.

Jméno týmu, který získá cenu veřejnosti, stejně jako dalších tří projektů, které obdrží cenu poroty, bude zveřejněno na slavnostním vyhlášení 4. října 2018.

Social Impact Award je akcelerační program pro mladé, jehož cílem je podpořit rozvoj společensky prospěšného podnikání. “V letošním roce se do SIA v České republice přihlásilo více než 21 týmů, z nichž odborná porota v květnu vybrala 9 projektů, které postoupily a získaly tak možnost posunout svůj nápad raketovou rychlostí dopředu. „Přes 3 měsíce pracovali na rozjezdu svého projektu pod vedením konzultanta PwC a ve spolupráci s experty z různých oblastí podnikání. Kromě toho se účastnili řady odborných workshopů, “ říká Kateřina Boušková, koordinátorka Social Impact Award v České republice. Týmy se tak zdokonalily ve všech oblastech podnikání – projektovém řízení, nastavení byznys modelu, marketingu, komunikaci, finančnímu řízení, právním aspektům společensky prospěšného podnikání a další.

Online veřejné hlasování je nedílnou součástí Social Impact Award a probíhá ve všech 30 zemích světa, kde akcelerátor v tomto roce běží. Díky krátkým videím natočeným samotnými účastníky má veřejnost možnost seznámit se s jednotlivými projekty a třem vybraným dát svým virtuálním hlasem najevo, že mu fandí. Veřejné hlasování probíhá od 3. do 25. září na webové stránce www.socialimpactaward.cz. Do hlasovacího prostředí se lze přihlásit pomocí facebookového, Google nebo twitterového účtu. Letos může veřejnost vybírat z videí těchto týmů: Herba Fabrica, M.Arter, Melogee, Nahaku, Společenská hra Olá, Rupert, Smeshbag, Tutory, Uptee. Veřejnost zároveň může také ohodnotit projekty i z ostatních 30 zemí, kde program Social Impact Award působí.

Nejoblíbenější projekt veřejného hlasování České republiky bude vyhlášen 4. října v budově České spořitelny v Rytířské ulici v Praze, stejně jako 3 nejlepší projekty, které vybere porota programu. Nově bude vyhlášena také Cena patrona programu, díky které vybraný projekt získá mediální podporu od společnosti Fundlift a Roklen24.cz.

Nejlepší týmy získají finanční hotovost ve výši 1 500 eur od Nadace České spořitelny, poukázky od Copy General na tiskové služby. Oceněné týmy se také zúčastní globálního summitu Social Impact Award v gruzínské Tbilisi, kde se potkají s výherci z ostatních zemí.

V loňském roce se hlasování v ČR zúčastnilo 1 570 lidí a vítězem hlasování se stal projekt Lepší senior, který vede seniory k větší aktivitě a inspiruje k účasti na utváření světa kolem nás a k větší radosti ze života. Celosvětově se v roce 2017 hlasování zúčastnilo přes 10 000 unikátních návštěvníků.

Social Impact Award

Social Impact Award je mezinárodní akcelerační program, který podporuje společensky prospěšné podnikání mladých lidí. Nabízí jim odbornou podporu: workshopy, mentoring a konzultace s odborníky. Na konci pak nejlepší účastníky čeká finanční ocenění ve výši 1 500 eur. Program vznikl v roce 2009 ve Vídni a dnes se koná i v dalších 30 zemích Evropy, Blízkého východu a Afriky. Díky tomuto akcelerátoru rozjelo své sociální podnikání za uplynulých šest let více než padesát mladých týmů. Mezi nejúspěšnější absolventy programu patří například Czechitas, Rekola, Bezobalu, Frusack, Koala Phone NáZNAK nebo Lepší senior.

Akcelerační program v ČR organizuje Impact Hub – inspirativní pracovní prostor kombinující výhody plně vybavené kanceláře, internetové kavárny a podnikatelského inkubátoru.

Hlavním národním partnerem je Nadace České spořitelny a Česká spořitelna. Dalšími národními partnery jsou Nadační fond rodiny Orlických a Copy General. Podporu vítězům a mentoring poskytují společnosti Impact Hub, PwC ČR a Asociace společenské odpovědnosti. Mezinárodními partnery jsou Nadace ERSTE a Institut pro inovace a podnikání při Vysoké škole pro ekonomii a obchod ve Vídni.

Více informací na www.socialimpactaward.cz nebo www.facebook.com/sia.cz.