Mladý australský chlapec vytváří lepší svět za pomoci vlastního kapesného

22. 9. 2017

Když narazil osmiletý chlapec Adrian Young ve svém rodném městě Toowoomba v Austrálii na bezdomovce, zanechalo to v něm hluboký dojem. Místo toho, aby pouze prošel kolem, něco se v něm však zlomilo...

Adrian se rozhodl něco změnit a započal tak svou záchrannou misi. Tento okamžik změnil pohled tohoto chlapce na svět. „Cítil jsem se opravdu smutný, při vědomí, že tam venku v zimě jiní pospávají,“ sdělil Adrian pro news.com.au. Chlapec nejprve nabídl muži nějaké peníze, poté se obrátil na svou matku, zdali by mohl muže pozvat k nim domů. Pro Adriana bylo nemyslitelné, že zatímco on jde domů do vyhřáté postele, jiní lidé spí na ulicích… Jediné, co skutečně chtěl, bylo pomoci těm, kteří pomoc potřebují.

Adrian utratil všechny své úspory, aby mohl muži koupit pár základních potřeb. Pak dostal nápad udělat podobné balíčky potřeb i pro další bezdomovce. Společně se svou rodinou dal chlapec dohromady 50 balíčků, které obsahovaly základní toaletní potřeby, zimní oblečení a jídlo. Hlavní myšlenka, kterou se Adrian snažil předat, bylo nejen poskytnutí základního pohodlí, ale především také zanechat v lidech dojem, že je o ně pečováno. A nezastavil se jen u toho.

 

Za pomoci Adrianovy matky si založil tento mladý empatický chlapec profil na stránce GoFundMe, kde se mu podařilo překonat nastavený cíl $ 1,000 s doposud více než 2,500 věnovaných dolarů. Získané prostředky budou využity na nákup předmětů, které zajistí ještě více balíčků se základní péčí. Balíčky pak poputují do neziskové organizace Toowoomba‘s Base Services, která je bude dále šířit mezi jednotlivce a rodiny v nouzi. Podporován úsměvy na tvářích těch, kterým mladý chlapec zajistil alespoň základní péči, se Adrian rozhodl věnovat svůj volný čas také dobrovolnictví.

„Jsem šťastný za to, že mám život, jaký mám. A chtěl bych se pokusit, aby život každého byl stejně tak dobrý, jako je ten můj,“ zmiňuje Adrian na svém profilu na GoFundMe.

Setkání malého Adriana s tvrdou realitou mělo zásadní vliv na jeho vnímání světa a vlastních výsad. Jak inspirativní. Právě občasné kampaně zaměřené na podporu Globálních cílů ukazují společnou snahu všech zemí na cestě při hledání rovnosti, dostupného vzdělání a zdravotní péče, ochraně životního prostředí, a také ukončení extrémní chudoby do roku 2030. A Adrianův příběh ukazuje, že stačí málo k tomu, abychom byli lepšími.


Young Australian Boy Makes Care Packages for the Homeless Using His Own Pocket Money. [online]. Copyright © 2012 [cit. 22.09.2017]. Dostupné ZDE.