MUNI pomáhá při pandemii koronaviru

17. 4. 2020

Masarykova univerzita zorganizovala z iniciativy rektora Martina Bareše dobrovolnickou síť. Nyní spustila také mapu užitečných služeb v době pandemie.

Masarykova univerzita v současnosti disponuje dobrovolnickou sítí, která obsahuje přibližně 4500 kontaktů napříč celou republikou. Dobrovolníci jsou z nejrůznějších oborů, s obecnými i specifickými znalostmi a dovednostmi. Mohou pomoci například s hlídáním dětí, doručováním roušek či nákupem. Snaží se pomoci, i pokud má klient náročnější požadavky. Pomoc nabízí řada mediků, právníků, překladatelů, psychologů, IT specialistů i pedagogů. Díky přehledné mapě můžete snadno zjistit, zda jsou ve vašem okolí nějací dobrovolníci.

Univerzita stále nabírá nové dobrovolníky z řad Masarykovy univerzity i veřejnosti. Aby dobrovolníci mohli účinně pomáhat, jsou potřeba také peníze na materiální zajištění jejich činnosti. Pokud byste měli zájem podpořit činnost dobrovolníků, máte možnost finančně přispět online přes web instituce.

Masarykova univerzita tento týden spustila také mapu užitečných služeb. Najdete na ní místa důležitá v aktuální krizi: kde sehnat roušku, kde je možné si objednat rozvoz jídel či kde se nachází nejbližší galanterie. Mapa se nachází na webu v sekci Informace a inspirace. Vytvořili ji pro vás studenti Masarykovy univerzity a bude se dále rozrůstat. Více podrobností, jak univerzita pomáhá, se dočtete na jejích webových stránkách nebo sociálních sítích.


Zdroj: Webové stránky Masarykovy univerzity.

Související

Ještě týden můžete nominovat na Cenu Via Bona ty, kdo pomáhají a darují druhým

Přejít na článek

21. ročník NGO Marketu je tady! Přijďte na veletrh neziskovek, který pořádá Nadace Forum 2000

Přejít na článek